Kayısıda Erik Koşnili ve Mücadele Paneli

‘Kayısıda Erik Koşnili ve Mücadelesi Paneli’ düzenleneceği bildirildi.

Kayısıda Erik Koşnili ve Mücadele Paneli Malatya Haber

Kayısı ağaçlarında kurumaya neden olan erik koşnili hastalığı konusunda üreticileri bilgilendirmek amacıyla 26 Mart 2014 Çarşamba günü saat 14.30’da Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan Kayısıda Erik Koşnili ve Mücadelesi Paneli’ne Prof. Dr. Bayram Murat Asma, Yrd. Doç. Dr. Fulya Kaya Apak, Zir. Yük. Müh. Tarkan Ayaz, Zir. Müh. Şevket Fidan ve Zir. Yük. Müh. Talip Yiğit panelist olarak katılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Bu yıl ilimizde yoğun epidemi gösteren kayısıda erik koşnili mücadelesi için üreticilerimiz çok yoğun olarak İl Müdürlüğümüze müracaat etmektedirler. Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube müdürlüğümüze getirilen kayısı dal numuneleri ve teknik elamanlarımızın yerinde yaptıkları bahçe kontrollerinde; üreticilerimizce ilaçlama zamanının doğru bir şekilde tespit edilemediği görülmüştür.

Kayısılarda büyük zararlara yol açan Kayısıda Erik Koşnili’nin tespiti ve Mücadelesi’nin doğru uygulanması konusunda düzenlenecek. Kayısıda Erik Koşnili Mücadele zamanı için zararlının biyolojisinin takip edilmesi çok önem arz etmektedir” denilerek, üreticilerin panele ilgi göstermeleri istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1036
Bu Ay : 16084
Toplam : 16084

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom