Ya Büyük Köy Yada Büyük Şehir Olacağız

Saadet Partisi (SP) Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mimar Yaşar Köksal, Sütlüce köyünü ziyaret ederek ev toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi.

Ya Büyük Köy Yada Büyük Şehir Olacağız Malatya Haber

Malatya'nın potansiyellerinin ortaya çıkarılamadığını ifade eden Köksal, projelerini köylüler ile paylaştı.
Malatya’nın sahip olduğu potansiyeli yeteri kadar kullanamadığına dikkat çeken Yaşar Köksal, “Malatya birçok potansiyeli bünyesinde bulunduran bir şehir. Ama bu potansiyelleri ortaya çıkaracak ehil insanları göreve getirmezsek, maalesef biz yağımızda kavruluruz, kısır döngü içersinde kaybolup gideriz. Şimdi bizim turizm potansiyelimiz var, mesela Battalgazi'de yüz yıllar öncesinden yapılmış eserler var. Arapgir'de çok kıymetli tarihi eserlerimiz var. Mesela nemrut var dünyanın 8.harikası. Adıyaman'a gelen ziyaretçi sayısı 200 bin Fakat bize gelen ziyaretçi sayısı 5 bin.

Esnafımız iş yok diyor. Şire Pazarı esnafımızı gezdik, gördük tabiri caizse sinek avlıyorlar. Şimdi düşünün bu şehre 5 bin turist yerine 300 bin turist gelse ne olur. Hem esnafımızın yüzü güler hem de turizm sektörü canlanır. Bu şehrin tarım potansiyeli var. Kayısı dünya markası olmuş. Sanayi potansiyelimiz var. Sağlık potansiyelimiz var. Maden potansiyelimiz var. Bakın bu seçim bunun için çok önemli. Sadece bir dönemlik Belediye başkanı seçmeyeceksiniz. Aynı zamanda Malatya'nın geleceğini de belirleyeceksiniz.

Malatya bu seçimde iki seçenek ile karşı karşıya. Ya geçmişte olduğu gibi bol bol kaldırım yapan rutin belediyecilikle uğraşan bir başkan seçecek Malatya büyük bir köye dönüşecek. Ya da İşi ehil insanlara verirse, yapacağımız, kentsel dönüşümlerle, Beylerderesi Viyadükü projesiyle, Beydağı ve Tecde seyir tepeleriyle, hobi bahçeleriyle, kuzey ve güney kuşak yollarıyla Kuzey Çevre Yolu ile hobi bahçeleriyle şehir parklarıyla inşallah Yeşilyurt bütün mahalleleriyle bir cazibe merkezi olacaktır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 154
Bu Ay : 777
Toplam : 777

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom