'Çocukların Başarısı İçin Gürültü Yapmayalım'

23 Mart Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) dolayısıyla, Malatya Belediyesi tarafından bir açıklama yapılarak; sınavın bitiş saatine kadar siyasi partilerin sesli propaganda yapmamaları, vatandaşların da bu konuda hassas olmaları istendi.

'Çocukların Başarısı İçin Gürültü Yapmayalım' Malatya Haber

Konuyla ilgili olarak Malatya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Malatya Belediyesi Çevre Koordinasyon ve Kontrol Müdürlüğü tarafından siyasi parti il temsilcilikleriyle görüşülerek, 23 Mart 2014 Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavına girecek öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması için sesli propaganda yapılmaması konusunda mutabık kalındığı belirtildi.

Varılan mutabakat neticesinde 30 Martta yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanan siyasi partilerin 23 Mart Pazar günü sınav bitiş saatine kadar gerek araçlarla ve gerekse seçim bürolarında sesli yayın yapmayacağı kaydedilerek, aynı hassasiyetin diğer vatandaşlar tarafından da gösterilerek, sınava girecek öğrencileri rahatsız edici ve gürültü yapıcı hareketlerden kaçınmaları istendi.

Yapılan açıklamada ayrıca vatandaşların kendi araçları ile trafiğe çıkmamaları, mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmaları, araçları ile trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımızın sınavdan bir saat önce ve sınav boyunca, il merkezinde bulunan okulların bulunduğu bölge ve mevkilerde araçlardan kaynaklanan gürültünün önlenmesi için klakson çalmamaları, radyo/teyp seslerini rahatsız edecek şekilde kullanmamaları ve bununla birlikte okullara yakın olan inşaatlardaki çalışmaların sınav süresince durdurulması, iş makinelerinin çalıştırılmaması gerektiği bildirildi.

Başkan Çakır’dan başarı mesajı

Bu arada Pazar günü yapılacak olan YGS dolayısıyla Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bir mesaj yayınlayarak, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

Başkan Çakır, mesajında; “Çocuklarımızın eğitim hayatlarında önemli bir dönüm noktası olan Yükseköğretime Geçiş Sınavları (YGS) 23 Mart Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de yapılacaktır. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizden beklentimiz, stres ve heyecan yapmadan ellerinden gelenin en iyisini yaparak, bilgi ve kapasiteleri doğrultusunda sınavlardan başarı ile çıkmalarıdır. Şehrimizi ve ülkemizi gelecekte yönetecek gençlerimizin yapılacak olan YGS’de çalışmalarının karşılığını alacaklarına olan inancımı belirterek, sınava girecek tüm öğrenci kardeşlerime başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 846
Bu Ay : 4872
Toplam : 4872

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom