Darende'de Toplu Açılış Töreni Düzenlendi

Darende Belediyesi ve hayırseverlerin katkıları ile yapımı tamamlanan ekmek fabrikası, kadın konuk evi, taziye evi, park, işyerleri ve ilçe meydanı toplu açılış töreniyle hizmete girdi.

Darende'de Toplu Açılış Töreni Düzenlendi Malatya İlçe

Belediye Ekmek Fabrikası önündeki törende bir konuşma yapan Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş, “Yapılan her çalışma saygıyı, takdiri hak eder, çünkü her çalışmanın arkasında emek vardır” dedi.

Malatya Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Çakır da işadamlarının örgütlenmesi ve ekonomik gücünü Darende’ye çekilmesinin önemine değindi.

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ise konuşmasında görevi süresince ilçeye kazandırdığı hizmetleri anlattı. Özkan, binanın üzerine Darendeliler Sağlık ve Eğitim Vakfı (DASEV) ile Kadın Konuk Evi projesini hayata geçirdiklerini ifade etti. Özkan, tesisin tefrişatının DASEV Başkanı Nazım Turgut tarafından karşılandığını dile getirdi.

Törende hayırsever işadamı Vehbi Güzel’in İbrahimpaşa Mahallesine yaptıracağı Mahalle Konağı ve Kur’an Kursu binasının protokolü imzalandı.

DASEV Başkanı Nazım Turgut ile hayırsever işadamı Mehmet Karcı da törende birer selamlama konuşması yaptı.

Plaketlerin verilmesinin ardından tesislerin toplu açılışları gerçekleştirilen Belediye Ekmek Fabrikası, DASEV Kadın Konuk Evi, Halime Mahmut Karcı Taziye Evi, H. Hasan Akyol Çarşısı, ilçe meydanı, Emin Efendi Parkı gezildi.

Törene; AK Parti Darende Belediye Başkan adayı Dr. Süleyman Eser, MHP Darende Belediye Başkan adayı Lütfü Gültekin, SP Darende Belediye Başkan adayı Hulusi Kaya, belde belediye başkanları, eski belediye başkanları, işadamları ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 694
Bu Ay : 4251
Toplam : 4251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom