Taşımadan yararlanamıyorlar

Malatya merkez Topsöğüt beldesindeki ilköğretim öğrencilerinin sıkıntısı Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut'a iletildi.

Taşımadan yararlanamıyorlar Malatya İlçe

Topsöğüt beldesindeki 50 civarındaki ilköğretim öğrencileri adına bir grup veli, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut'u ziyaret ederek, sorunlarını ilettiler. Beldedeki Kenan Evren İlköğretim Okulu'nun 3 derslikli olması ve yetersizliği nedeniyle öğrencilerin kilometrelerce uzaklıktaki ilköğretim okuluna gidip gelmelerinin sıkıntı meydana getirdiğini ileten veliler, öğrencilerin gittikleri okulda da sıkıntı çektiklerini, üvey evlat muamelesi gördüklerini iddia ettiler. Veliler, öğrencilerin taşımalı eğitimden yararlandırılmasını istediler.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da yaptığı açıklamada, "Bakanlığımızın yayınladığı genelge gereği belediye sınırları içerisindeki öğrenciler taşımalı eğitimden artık yararlandırılmıyor. Bu nedenle, öğrencilerin taşıması konusunda yardımcı olmayız. Bunu belediye ile bir şekilde çözümleyin. Ancak öğrencilerin Karakavak'daki Mehmet Topsakal İlköğretim Okulu'ndaki eğitimleri konusunda sabahçı veya öğlenci yaparsak, yemek sorunları da çözülmüş olur" dedi.
Mehmet Bulut, beldede 12 derslikli ilköğretim okulu inşaatının devam ettiğini, muhtemelen ikinci döneme yetiştirilmeye çalışılacağını da ifade edip, "İkinci sömestri de yeni okulunuz eğitime başlayınca zaten sorununuz çözülmüş olacak" ifadelerini kullandı.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 852
Bu Ay : 4409
Toplam : 4409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom