Sanat Sokağı Bitimine Az Kaldı

Malatya Belediyesi’nin önemli sosyal projelerinden olan Sanat Sokağı, yüzde 98 oranında tamamlanırken, Sanat Galerisi ise yüzde 70 seviyesine getirildi.

Sanat Sokağı Bitimine Az Kaldı Malatya Haber

İnönü Caddesi Merkez Bankası yanında yaklaşık 30 dönüm alan üzerine yapılan ve 2013 yılında temelleri atılan Sanat Sokağı, Sanat Galerisi ile Gençlik Merkezi inşaatlarında sona yaklaşıldı.

Kış mevsiminde havaların da iyi gitmesinden dolayı aralıksız devam eden çalışmalar sonucunda, Sanat Sokağı ile Gençlik Merkezi tamamen bitirilme aşamasına getirilirken, yüzde 70 seviyesine getirilen Sanat Galerisi’nin ise çatı kaplaması yapılıyor.

20 dönümlük alan üzerinde 7 bin metrekare kapalı alana sahip Sanat Galerisi fiziki olarak yüzde 70 seviyesine getirildi. Çelik çatı sisteminin bitirildiği galerinin, yan blokların alüminyum camekanlı çatı örtüsünün camları takılıyor. Orta blokta ise çelik çatı üzerinde bulunan kenetli çatı örtüsünün alt katı olan trapez sacı bitirilerek, ısı yalıtım işlerinin ardından çatı örtüsünün üzeri kapatılacak.

Binanın dış cephesinde bulunan alüminyum kompozit panel kaplaması ise yüzde 98 oranında bitirilmiş durumda.
Sanat Galerisi’nin hemen yanında 7 dönümlük alan üzerinde 3 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip Sanat Sokağı ise yüzde 98 oranında tamamlandı. Kaba inşaatının ardından ince işlerin de hızlı bir şekilde yapıldığı sanat sokağında, ahşap imalatların tamamına yakını bitirilerek montajları yapıldı. Son rötuşların yapıldığı sokakta, iç ve dış cephe boyaları da bitirildi. Şu anda musluk ve aynaların takıldığı, Sanat Sokağı’nın Nisan ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
Tamamlanma aşamasına gelen ve önümüzdeki ay açılması planlanan Sanat Sokağı’nda 7 proje bir arada sunuluyor. Sanat Sokağı içerisinde; Malatya mutfağı, türkü kafe, halıcı konağı, sohbet kafe, kitap kafe, kent müzesi ve gençlik merkezi yer alıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 431
Bu Ay : 4797
Toplam : 4797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom