Şarj İstasyonları Onları Mutlu Etti

Malatya Belediyesi’nin engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlayabilmek ve günlük hayatlarının kolaylaştırmak adına kent merkezinde eski belediye binası önü ve Sümer Cami yanına engelli araçları için 2 adet şarj istasyonu kurması memnunlukla karşılandı.

Şarj İstasyonları Onları Mutlu Etti Malatya Haber

Malatya’da aktif olan bazı engelli dernekleri kurulumu yapılan şarj dolum istasyonları için Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etmek için Emekliler Parkı yanında kurulan şarj dolum istasyonunda bir araya geldi.
Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, Malatya Belediyesi’nin engelli vatandaşların daha iyi hizmet alabilmeleri için çalışmalar yaptığını vurgulayarak, 2 adet deneme amaçlı olarak kurulan akülü tekerlekli sandalye şarj dolum cihazının daha sonra Malatya’nın farklı noktalarında da kurulumunun yapılacağını söyledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanı Ali Haydar Koyun ise engelli vatandaşların günlük yaşantılarını zaman zaman sıkıntıya koyan şarj olayının artık yaşanmayacağını söyleyerek, Malatya Belediyesi’nin çok güzel bir çalışmaya imza attığını belirtti.

Malatya Bedensel Engelliler Derneği Genel Sekreteri Naile Altıntaş da bu çalışma ile Malatya Belediyesi’nin Büyükşehir Malatya’ya yakışan hizmetler ortaya çıkarmış olduğunu söyleyerek, engelli vatandaşların şarj cihazlarını yanlarında taşımadan rahatça dolaşabileceklerini ifade etti. Altıntaş, “Bu şarj cihazları sayesinde yolda kalmadan yolumuza devam edebileceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom