900 Hektarlık Alan Suya Kavuştu

Malatya’ya KÖYDES projesiyle birlikte 900 hektar alanın suya kavuşturulduğu bildirildi.

900 Hektarlık Alan Suya Kavuştu Malatya İlçe

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada AK Parti hükümeti tarafından 2005 yılından bu yana Malatya ili ve ilçelerine yapılan KÖYDES projesi yatırımlarını değerlendirdi.
Başkan Tüfenkci, kırsal nüfusa daha kaliteli bir hayat sunmak amacıyla, cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal kalkınma hamlesini başlattıklarını, 2005 yılında hayata geçirilen KÖYDES projesi kapsamında kırsal alanların içme suyu, altyapı, yol ve sulama ihtiyaçlarını karşılamak ve köylerin hayat standardını yükseltmek için yatırım seferberliği başlattıklarını söyledi. Tüfenkci, “Köy ve köy altı yerleşimlerin sağlıklı içme suyuna kavuşabilmesi için görülmemiş bir hız ve istekle çalıştık. Malatya’da toplam 758 birimin içme suyu sorununu ortadan kaldırdık. Böylece, Malatya’nın mahalle ve köylerine temiz içme suyu götürdük” dedi.

“KÖYLERDE DAHA VERİMLİ ZİRAİ ÜRETİMİN ÖNÜNÜ AÇTIK”

Yeni sulama alanlarını açtıklarını ifade eden Tüfenkci, “Köylerde daha verimli zirai üretimin önünü açmak için KÖYDES kapsamında yeni sulama alanları açtık. Malatya’da bin 345 ailenin kullanımına sunulmak üzere 900 hektar alanı suya kavuşturduk. Malatya’daki köy yol ağının yarısından fazlasını asfalt ve betonla kapladık. Stabilize yol oranını yüzde 41’e çektik. 2005-2013 yılları arasında Malatya’da bin 431 kilometre asfalt yol ve bin 532 kilometre stabilize yol yaptık” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 514
Bu Ay : 2082
Toplam : 2082

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom