18 Mart Türkiye Gündemi

18 Mart 2014 Türkiye Gündemi

18 Mart Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan’ın programı
- Başbakan Erdoğan, Çanakkale’de 18 Mart Törenlerine katılacak. Törenler, sabah saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayacak.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 09.45’te Cebeci Asri Mezarlığını ziyaret edecek. Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin ilçelerinde düzenlenecek mitinge katılacak. Program saat 13.00'te başlayacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, saat 11.00’de Keçiören Belediyesi ile yapılacak olan “Yaşlı ve Engellilere Yönelik Yatılı ve Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon Merkezi Binası Yapılması ve İşletilmesine İlişkin İşbirliği Protokolü”nün imza törenine katılacak. Davutoğlu, saat 19.00’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü programına katılacak
- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Alemdağ Muhittin Tatar Devlet Hastanesi Bahçesi’de saat 10.00’da 11 sağlık tesisinin hizmete alınması törenine, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda saat 11.00’de Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı ile Aile Sağlığı Merkezleri ve 212 Acil Yardım ve Kurtarma İstasyonlarının açılış törenine, saat 12.00’de Eyüp Selahtaroğa’da, Eyüp Belediyesi Nikah Salonu/Kültür Merkezi’nin açılış törenlerine katılacak.
- Eskişehir’de bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, saat 9.30’da Vişnelik Hava Şehitliğinde 18 Mart Şehitler Günü Programı’na, saat 11.30’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ne, saat 13.00’da Şoförler Odası–Kırmızı Salon’da şehit yakınları ile öğle yemeğine katılacak. Avcı, daha sonra bir dizi ziyaret için saat 14.30’da Alpu ilçesine gidecek.
- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Van'da çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunacak. Atalay ertesi gün Şırnak'a, Yılmaz ise Ardahan'a gitmek üzere kentten ayrılacak.
- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, saat 10.00-19.30 arası Denizli ilçelerinde miting ve açılışlar yapacak.
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman'ın Sarıveliler ve Başyayla ilçesine bağlı Göktepe kasabasında açılışlara katılacak. Program saat 12.00'de başlayacak.

TBMM gündemi
- CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, saat 11.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.

Siyasi partilerin gündemi
- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, saat 18.00’de Konya'nın Akşehir ilçesinde partisinin düzenlediği mitingde halka hitap edecek.
- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 12.45’te Ordu’nun İkizce ilçesini ziyaret edip saat 13.30’da Ünye’ye, saat 14.30’da Fatsa’ya, saat 15.30’da Kumru’ya, saat 16.30’da Korgan’a, saat 17.30’da Aybastı’ya, saat 18.45’te Kabataş’a, saat 19.30’da Çatalpınar’a, saat 20.15’te tekrar Fatsa’ya hareket edecek.
- Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Karakaya, saat 11.00’de 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle vatandaşa çorba ve ekmek dağıtacak, saat 12.00’de Çanakkale Şehitlerini Anma Günü programına katılacak, saat 13.30’da Siteler esnafını ziyaret edecek, saat 19.00’da Altınpark’ta yemekli toplantıya katılacak, saat 21.00’de Yakacık köylüleri ile sohbet toplantısına katılacak.
- DSP Genel Başkanı Masum Türker Antalya’ya geliyor. Parti il binasında saat 13.30’da basın toplantısı yapılacak.
- AK Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından Su Otel'de şehit aileleri onuruna yemek düzenlenecek. Saat 12.00’deki yemeğe AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel de katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törenler, sabah saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayacak. Ardından saat 09.00’da Kordon boyunda mehter bölüğü bir konser verecek. Saat 09.30’da Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; 1994 yılında TBMM tarafından çıkarılan 3972 sayılı kanunla Çanakkale şehrine verilen ve üzerinde ‘Çanakkale geçilmez’ yazan altın madalyayı Türk bayrağına takacak. Bayrak, üzerindeki madalya ile birlikte İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilecek. Konuşmalar, folklor gösterileri ve resmi geçitle devam edecek olan törenler, denizde yapılacak gösterilerle sona erecek. Buradaki törenlerin ardından protokol mensupları, Gelibolu Yarımadası’ndaki Şehitler Abidesi'ne geçecek. Saat 13.30’da burada tören düzenlenecek. Çelenk sunumu, saygı duruşu-saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair konuşma yapılacak. Çanakkale Boğazı'nda Türk Deniz Kuvvetleri tarafından sunulacak resmi geçidin ardından Türk Hava Kuvvetlerine bağlı gösteri uçağı Solo Türk, Şehitler Abidesi üzerinde bir gösteri sunacak. Buradaki tören, şehitler için dua okunması ve şehitlik ziyaretinin ardından sona erecek.
Törenlere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Salih Kapusuz, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit ve çok sayıda milletvekilinin katılması bekleniyor.
- Genelkurmay Başkanlığı, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle saat 10.00’da Anıtkabir’de, saat 11.00’de Cebeci Askeri Şehitliğinde tören düzenleyecek.
- 12 Eylül Davası, Ankara Adliyesi’nde görülecek.
- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 12.00’de “Doğal Halk Çerez” ürününün tanıtımını yapacak, saat 13.00’te amatör spor kulüpleri için yapılan malzeme dağıtım toplantısına katılacak, saat 14.00’te Hanımlar Lokali tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi özel programına katılacak.
- Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, saat 14.00’te görme engelli vatandaşlar için yapılan “Sesli Kütüphane”nin açılış törenine katılacak.
- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çed İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, saat 14.40’ta çevre mevzuatı kapsamsında farkındalığın artırılması için toplantı düzenleyecek.
- Çankaya Belediyesi’nce yapımı tamamlanan “Berkin Elvan Gündüz Bakımevi ve Çocuk Merkezi”, saat 11.00’de açılacak.
- TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, saat 14.00’te “Yüzüncü Yılına Doğru 1915 Ermeni Tehcirine Yeni Yaklaşımlar” konulu bir panel düzenleyecek.
- Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan, saat 14.00’te toplu iş sözleşmesi imza törenine katılacak.
- Ayrancı Forumu üyeleri, saat 09.30’da Portakal Çiçeği Vadisi’nde yapılması düşünülen okul ve yurt projeleri ile ilgili basın açıklaması yapacak.
- İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Edirnekapı Şehitliğinde saat 10.00’da, Şehitler Günü Anma Töreni’ne katılacak.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İ.B.B. Başkanlık Sarayı’nda saat 12.30’da, Kiptaş Hadımköy Sosyal Konut Projesi tanıtım programına katılacak.
- Pendik Belediyesi Sülüntepe Spor Kompleksi’nin açılış töreni, Sülüntepe Mah. Hacı Bektaş-ı Veli Cad. No:17’de saat 13.30’da gerçekleştirilecek.
- Sultangazi Kültür Merkezi’nin açılış töreni, Esentepe Mah. C1 Caddesi No:38/50’de saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katılması bekleniyor.
- Konyaaltı Belediyesi tarafından Hurma Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Şehit Jandarma Komando Üsteğmen Gökhan Korkut Parkı'nın açılışı saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------------------------
- UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında Galatasaray, İngiltere deplasmanında Chelsea ile karşılaşacak. Maç, Stamford Bridge'de TSİ ile 21.45’te oynanacak.
- UEFA Avrupa Şampiyonlar Lig 2. tur rövanş maçında saat 21:45’te R.Madrid ile Schalke karşı karşıya gelecek.
- Beşiktaş, Akhisar Belediyespor maçı hazırlıklarına saat 17.00’de basına kapalı yapacağı antrenmanla devam edecek.
- Bayanlar Süper Lig Play- Off maçlarında bugün iki karşılaşma oynanacak.
15.00 Yenimahalle BLD - Üsküdar BLD. (THF- Ankara)
17.00 Ardeşen GSK - Ege Perla Konak BLD (Ardeşen MYO)
- Hentbol Süper Lig Erkekler 20. hafta erteleme maçında saat, 17.00’de Ankara BŞ.BLD ile Nilüfer BLD, Ankara THF Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek.
- Beşiktaş takım kaptanı Tolga Zengin, saat 13.30'da Bahçeşehir'deki Okyanus Koleji'nde öğrencilerle bir araya gelecek.
- Fenerbahçe günü izinli geçirecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 230
Bu Ay : 7376
Toplam : 7376

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom