Darende Kültür Sanat Derneğinden Seminer

Malatya’nın Darende İlçesi Kültür Sanat Derneği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülmekte olan ‘Kadınlar Turizmde Üreten Gücümüz’ adlı proje faaliyetleri içerisinde yer alan bir seminer düzenlendi.

Darende Kültür Sanat Derneğinden Seminer Malatya Kültür-Sanat

Sadrazam Mehmet Paşa Halk Kütüphanesi Salonu’nda gerçekleştirilen seminere; Darende Kaymakamın eşi Meltem Kuş, daire müdürlerinin eşleri, proje kapsamında Halk Eğitim Müdürlüğünce açılan kurslardaki kursiyerler ve çok sayıda kadın dinleyici katıldı.

Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesinden Psikolog Tuğba Tülü tarafından kadınların toplumdaki yeri, girişimcilik ve özgüven konularını içeren sunumu öncesinde bir konuşma yapan Darende Kültür Sanat Derneği Başkanı Ahmet Ölçer, şunları söyledi:

“Derneğimizce, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına sunulan ve kaynak sağlanan ‘Kadınlar Turizmde Üreten Gücümüz’ adlı projemiz kapsamında düzenlediğimiz seminere hoş geldiniz. Seminer sonrası kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerinin sergisini gezeceğiz. Burada yapılan ürünler bize göstermektedir ki kadınlarımız sadece ev ortamı ve aile içerisindeki sorumluluklarının yanında isterlerse çok şeyleri başarabilirler. Unutulmamalıdır ki kadınlar yuvamızın yanı sıra ulusumuzun da beşeri gücümüzdür.

Duyguları, mantığı, kültürü ile her iş kolunda yer almalı ve bizzat yaşamın içerisinde yol gösteren ışıklar gibi olmalıdır. Bunu gerçekleştirmek için kadınların ekonomik, kültürel ve sosyal yönden güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu durum onların sadece kendilerini değil eşlerini, yetiştirdikleri çocukları ve nihayet tüm toplumu olumlu biçimde etkileyecektir.”

Dernek tarafından açılan kurslarda elde edilen ürünlerin sergilendiği sergi Tiryandafil Otel Sergi Salonu’nda Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş’un eşi Meltem Kuş tarafından açıldı.

Dernek tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde şimdiye kadar Turistik ve Hediyelik Eşya Yapım Kursu ile Ahşap Resim Yakma Kurslarının açıldığı, bu kurslara 60 kursiyerin devam ettiği, önümüzdeki günlerde, Ekolojik Bebek Yapımı, Takı Tasarım ile Paketleme ve Ambalaj kurslarının da açılacağı öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 266
Bu Ay : 2810
Toplam : 2810

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom