Erkal, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yüksek Mimar Ahmet Münir Erkal, büyükşehir olan Malatya'nın doğru yönetilmesi gerektiğini söyledi.

Erkal, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor Malatya Siyaset

Erkal, SP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, SP Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, SP Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Zeren ve partililerle birlikte Sürgü, Erkenek ve Kurucaova beldelerini ziyaret etti.

"İŞİ BİLMEYEN 10 SENEDE KARAR VEREMEZ"

30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ziyaretlerde konuşan SP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Ahmet Münir Erkal, Malatyalıların 30 Mart'ta tarihi bir karar vereceklerini söyledi.

Erkal, işi anlayan kişinin bir saatte vereceği kararı, işten anlamayanın 10 senede veremeyeceğini ifade ederek, "Lafla peynir gemisi yürümez. Hizmet etmek çok kolay bir iş değildir. 1989-1999 yılları arasında 10 yıl Malatya Belediye Başkanlığı yaptım. Hizmet etmek için öncelikle işi bilmeniz gerekiyor. Doğu planlama yapacaksınız. En başta doğru hedefler ortaya koyamazsanız, o kentin geleceğini doğru planlayamazsınız.

İkincisi bu hizmetleri hayata getirecek bir uygulama iradesi hizmet iradesinin, hizmet heyecanının, hesap verme şuurunun, tecrübe, birikim ve basiretin olması gerekiyor. Bunlar olmadan hizmet yapamazsınız. Bunlar olmadan hizmetleri hayata geçiremezsiniz. Herkes konuşuyor. "Gel yap" dediğin zaman ortada kimse kalmıyor. Onun için diyoruz ki bizim kardeşlerimiz işi bilmelidir. Görevde olan kişinin işi bilmesi ve işe hakim olması gerekir. İşten anlayan kardeşimizin bir saatte vereceği kararı diğerleri 10 senede veremez. Onun için görevi işi bilen insanlara vermenizde her zaman fayda var" şeklinde konuştu.

"HANGİ YÜZLE MALATYALILARIN KARŞISINA ÇIKIYORSUNUZ?"

Malatya'da 15 yılda bir metre yolun açılmadığını savunan Erkal, şunları söyledi:

"Biz çıkıyoruz Allah'a hamdolsun açık yüreklilikle hizmet irademizi, projelerimizi, referanslarımızı, 10 senede neler yaptıklarımızı ortaya koyuyoruz. Benden sonra 15 yıl geçti. Hesap verin bakalım. 1 metre yol açabildiniz mi? Cevap yok. Hepsi dut yemiş bülbüle dönmüş. Yeni bir imar yolu açamadılar. Malatya trafiğini felç ettiler. Malatya'ya bir tane otopark yapamadılar. Malatya büyükşehir oluyor, bir tane transit yolu, çevre yolu yok. Malatya büyükşehir oluyor, hastane sayısı 2'den 1'e iniyor. Malatya büyüyor, hastane küçülüyor. Yatak sayısı azalıyor. Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz? Hangi rapora göre bunu yapıyorsunuz? 400 yatağı neden azaltıyorsunuz? Tek noktaya hastaneyi niye topluyorsunuz? Çöşnük'teki vatandaş nasıl gelecek? Yine cevap yok. Hangi yüzle Malatyalıların karşısına çıkıp, 57 kere büyüyen Malatya'yı idare edeceklerini söyleyebiliyorlar?"

SP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, yerel seçimlerde hizmet odaklı bir siyasetin gündeme getirilmesinden yana olduklarını belirterek, "Bizim temelimiz sevgi, şefkat ve kardeşliktir. Biz bu ülkede huzur, barış ve kardeşlik istiyoruz. Kutuplaşma ve çatışma bizim istemediğimiz ve ortadan kaldırdığımız şeylerdir. Ama bakıyoruz ülkemiz siyasetinde yine kamplaşma, kutuplaşma ve çatışma var. Biz böyle bir siyaseti asla kabul etmiyoruz. Özellikle yerel seçimlerde hizmet odaklı bir siyasetin gündeme getirilmesinden yanayız. Gündemimizi de bu şekilde belirliyoruz" ifadelerini kullandı.

SP Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, büyükşehir belediyesinin büyük bir sorumluluk olduğunu ifade ederek, "Malatya'yı idare edip, yönetemeyenin, bir çevre yolu açamayanın, şehri imar edemeyenin 57 kat büyük Malatya'ya nasıl hizmet edebilir? Bunu milletimizin vicdanına soruyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 218
Bu Ay : 4584
Toplam : 4584

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom