AK Parti'den Hekimhan Çıkarması

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, Hekimhan'ın kaderini 30 Mart'ta Hekimhanlılarla birlikte değiştireceklerini söyledi.

AK Parti'den Hekimhan Çıkarması Malatya Siyaset

30 Mart yerel seçim çalışmaları sürdüren AK Parti Malatya İl Teşkilatı, Hekimhan İlçesini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Hekimhan ziyaretinde konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Hekimhan'ın makus talihini AK Parti kadrolarının yeneceğini söyledi. Milletin desteğiyle aşamayacakları hiçbir engelin olmadığını ifade eden Şahin, "Biz AK Parti olarak diğer siyasi partilerden farklıyız. Şuana kadar sizlerin teveccühüyle her geçen seçimde oylarımızı yükselttik. Ülkede yüzde 50'den fazla oy almaya başladık. Bunun kökeninde bütün insanlarımızı kucaklayan bir duruşun sonucunda bu desteği aldık" dedi.

Şahin, AK Parti iktidarlarının milletin desteğine hizmetlerle cevap verdiğini belirterek, "Bundan 15 sene önce "Hekimhan'a duble yol yapalım" deseler, "Siz kafayı yemişsiniz" derlerdi. "Memleketin maaşını ödeyecek parası yok. Siz Hekimhan gibi bir ilçenin yolunu, duble yol yapma peşindesiniz" derlerdi. Ama bugün AK Parti'nin yapmış olduğu bütün hizmetlere bakınca bizden "Niye gecikti?" diye hesap soruluyor. Biz iktidara geldikten sonra birçok şeyi değiştirdik" diye konuştu.

"HEKİMHAN ŞEHİRCİLİKTE VE HİZMETTE GERİ KALMIŞ"

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, Hekimhan İlçesi'nin şehircilik anlamında çok geri kaldığını kaydederek, 30 Mart'tan sonra Hekimhan'a layık olduğu hizmetleri yapacaklarını söyledi. Çakır, hizmet anlamında geri kalmış olan Hekimhan'ın kaderinin 30 Mart'tan sonra değişeceğini ifade ederek, "Hekimhan şehircilikte ve hizmette geri kalmış. Buna bütün Hekimhanlıların duyarlı olması gerekiyor. Buraları imar edemezsek, buraların altyapı sorunlarını çözemezsek, üstyapı düzenlemelerini yapamazsak, buranın tarihi dokusunu öne çıkaramazsak, kültürel, sosyal ve sportif yaşamını inşa edemezsek, Hekimhan her geçen gün geriye gider. Buranın gelişmesi ve kalkınması Hekimhanlıların elinde. İlçe hiç gelişmemiş, sosyal dokusu ve donatısı yok. Dolayısıyla bu süreci iyi değerlendirmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"İLÇELERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ"

Büyükşehir olarak proje birimi kuracaklarını dile getiren Çakır, eksikleri tespit edip, hazırlayacakları projelerle sorunları çözüme kavuşturacaklarını belirtti. İlçe belediyeleriyle birlikte ortaklaşa yapacakları çalışmalarla, ilk olarak acil sorunları çözeceklerini ifade eden Çakır, "Bölgelerimizin ihtiyacına göre projelerimizi hazırlayacağız. Proje birimimiz bu noktada sahada yoğun bir çalışma yapacak. Eksikleri ve sorunları tespit edip, bunları projelendirip, sorunları çözeceğiz. İlçelerimizi her anlamıyla geleceğe hazırlayacağız. Tabi her ilçemize hizmet yapacağız ama Hekimhan gibi hizmette geri kalmış olan ilçelerimize öncelik vereceğiz" dedi.

AK Parti Hekimhan Belediye Başkan Adayı Kemal Deniz, Hekimhan'ın 30 Mart'tan sonra ak belediyecilik hizmetleriyle tanışacağını söyledi. Deniz, AK Parti'nin Hekimhan'da bayrağını göndere çekeceğini ifade ederek, "Hekimhan'ı, Malatya gibi çağ atlayan bir kent haline getireceğiz. Hekimhan'ın çağ atlaması için koşacağız. Koşmazsak, kaybettiğimiz zamanı kazanmamız zor. Akan su ve geçen zamanı durdurmak mümkün değildir. Geri dönme şansımız yok. Arayı kapatmak için yürümeyeceğiz, koşacağız" diye konuştu.

AK Parti heyeti daha sonra Hekimhan İlçesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 25
Bugün : 517
Bu Ay : 8576
Toplam : 8576

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom