SP Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mimar Yaşar Köksal 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi çalışmalarını sürdürüyor.

SP Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor Malatya Siyaset

30 Martta yapılacak mahalli ve idari seçimlerde Saadet Partisi’nin (SP) Yeşilyurt Belediye Başkan adayı olan Mimar Yaşar Köksal, büyükşehir kanunu ile gelecek dönemde Yeşilyurt ilçesi sınarları içersinde olacak Topsoğüt Beldesini ziyaret etti.

Topsoğötlü vatandaşlarla ev toplantısında bir araya gelen Köksal sorunları dinledikten sonra yaptığı açıklamada, "Şimdi bir defa su ve kanalizasyon insanca yaşamanın olmazsa olmazıdır. Yani bir mahallede bir köyde su ve kanalizasyon sorunu varsa bundan daha öncelikli bir şey olamaz. Allah nasip ederse yapacağımız ilk işlerden bir tanesi hangi köyümüzde hangi mahallemizde bu sorunlar varsa onu gidermek. Bu devirde hala bunları konuşmak bir defa çok ayıp bir şey. Artık bunların bitmiş yeni projeleri başlatıyor olmamız lazım. Şahnahan'da 1 metre kanalizasyon yok. Ben dikkatlerinize şunu sunuyorum. Bugün 22 bin hektara hizmet götüremeyenler, 1 milyon 200 bin hektara hangi bilgiyle, hangi gayretle, hangi tecrübeyle nasıl hizmet götürecekler çok merak ediyorum. Örneğin bir vatandaşımız yeni dönemde büyük bir arsasına 200 metrekarelik bir ev yapmak isteyecek. İnşaat ruhsatı almak isteyecek. İmar planı yoksa o bölgenin nasıl imar izni alacak. Haliyle imar planı yoksa ev yapacağı yerin imar izni alamayacak ve ev yapamayacak. Yapacağımız ilk işlerden bir tanesi de Topsöğüt, Şahnahan, Dilek gibi bölgelerimizin imar planlarını hazırlamak olacak. Acilen imar planı hazırlanıp, bu bölgenin planlı büyümesi sağlanmalı. Gelişme bölgeleri oluşturulup, tarım alanları belirlenmeli" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 828
Bu Ay : 7625
Toplam : 7625

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom