Ağbaba Doğanyol'u Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Milli iradeye baskı kuranları kınıyorum” dedi.

Ağbaba Doğanyol'u Ziyaret Etti Malatya Siyaset

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Doğanyol ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi. Beraberinde partinin Doğanyol Belediye Başkan Adayı Abdullah Bayram ile birlikte Doğanyol Merkezi, Gökçe Beldesi’ni ve Burç, Damlı, Gümüşsuyu, Konurtay ve Gevheruşağı Köylerini gezen Ağbaba, köylülerin sorunlarını dinledi. Milletvekili Veli Ağbaba, iletilen sorunları tek tek not aldı.

CHP Milletvekili Ağbaba, ziyaretlerde yaptığı değerlendirmede, “Samanın kilosu 1 lira, kayısının kilosu 2 lira. Eskiden komşular birbirine saman verirken para almaz, utanırdı. Şimdi üreticiyi samana muhtaç ettiler. Samanı ithal ediyorlar. Bunlar köylünün derdini anlayabilirler mi? Büyükşehir yasası ile birlikte ilçelere nüfusuna göre para aktarılacak. Belediye başkanı hangi partiden olursa olsun ilçeye aktarılan ödenek değişmeyecek. ‘AK Parti’ye oy vermezseniz ilçenize hizmet gelmez’ diyenler yalan söylüyor. Ödenek nüfusa göre geliyor. Partiye göre gelmiyor. Size bunu söyleyenlere ‘sağlam irade diyorsunuz o zaman irademize ipotek koymayın’ deyin. Bu demokrasi dışı bir davranış. ‘AK Parti’ye oy vermezseniz hizmet gelmez’ diye kimi tehdit ediyorsunuz. Şimdiye kadar ne tür hizmetler yaptınız ki bundan sonra da yapasınız.’ Eğer AK Parti çok oy aldığı yerlere çok hizmet etmiş olsaydı en çok hizmeti Damlı Köyü Doğanyol alırdı. Milli iradeye baskı kuranları kınıyorum. Hem Doğanyol’da hem de Malatya’da seçime iddialı giriyoruz. Doğanyol’da seçimi kazanırsak ciddi projelerimiz var” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Veli Ağbaba, Damlı Köyü’nde yaşanan içme suyu sıkıntısını da gündeme getirdi. Eline aldığı bir bardak suyun kirliliğini basın mensuplarına gösteren Ağbaba, konuyu Halk Sağlığı Müdürü ile görüşeceğini, tahlil yaptırılmasını isteyeceğini ve sorunun çözümü için çaba göstereceğini ifade etti.

Malatya’nın en doğusundaki sınır köylerinden biri olan Koruntay Köyü’nü de ziyaret eden Ağbaba ve beraberindekiler, köy yolunda büyük bir tehlike atlattı. Aralıksız yağan yağmur nedeniyle yolun bazı bölgelerine kayalar yuvarlanırken, Ağbaba’nın içinde bulunduğu araç kayaların temizlenmesiyle yoluna devam edebildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 275
Bu Ay : 275
Toplam : 275

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom