AK Parti, Kuluncak'ta Miting Yaptı

AK Parti Malatya İl Teşkilatı, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Kuluncak İlçesi'nde miting yaptı.

AK Parti, Kuluncak'ta Miting Yaptı Malatya Siyaset

"ŞİMDİ AK PARTİ ZAMANI"

Yoğun ilgi altında gerçekleştirilen mitingde konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık,"Rahmetli Turgut Özal, Kuluncak'ı ilçe yaptı. O günden bugüne son 11 yıldır hizmetleri sizlere akıttık. Elimizden ne gelirse, gücümüz neye yeterse "başla göz üstüne" dedik. Kuluncak için "önce yol" dedik. Şuanda dağları deliyoruz. Dağları delip, Ferhat ile Şirin'in buluştuğu gibi Malatyalıyla, Hekimhanlıyla, Kuluncaklıyla buluşuyoruz. Kuluncak'la-Hekimhan'ı, Hekimhan'la-Malatya'yı, Sivas'ı buluşturuyoruz. 250 milyon TL'lik yolu, 2015 yılında sizlerin hizmetine sunuyoruz" dedi. Çalık, "Şimdi AK Parti zamanı" diyerek, "AK Parti 11 yıldır size hizmet ediyor. Bugün kadar çok işler geldi geçti. 11 yıllık iktidarımızda ekonomimizde, sağlıkta, ulaşımda ve eğitimde çok önemli hizmetler yaptık. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girdik. Bütün dünya sarsıntı geçirirken, Türkiye olarak dimdik ayakta durduk" ifadelerini kullandı.

"AK PARTİ'YLE BERABER ARTIK MİLLETİMİZ BU ÜLKEYİ YÖNETİYOR"

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti'yle beraber ülkeyi artık milletin yönettiğini ifade etti. Şahin, milli iradeye sahip olan bir iktidarın mensupları olduğunu kaydederek, "Biz yapamayacağımız işlerle hiçbir zaman insanlarımızı kandırmadık. Hamaset bir siyaset yapmadık. Vesayetçi anlayışı elimizin tersiyle ittik. Artık bu ülkede milli iradeye ipotek koyacak hiçbir babayiğit çıkamayacak. Bugüne kadar hep başkaları konuştu. Artık AK Parti'yle beraber sizler bu ülkeyi yönetiyor" şeklinde konuştu.

"ADAMIN HASI ZOR ZAMANDA BELLİ OLUR"

  AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, milletin her zaman haklının yanında olduğunu ifade ederek, "17 Aralık'ta AK Parti'ye karşı bir operasyon yapıldı. Bu operasyondaki amaç Başbakansız bir AK Parti, Başbakansız bir Türkiye, AK Partisiz bir Türkiye oluşturmaktı. Kirli emellerle, çeşitli tuzaklarla, kasetlerle, montajlarla Türkiye'de bir algı operasyonu yapılmaya çalışıldı. Milletin iradesine ipotek koymak için yapılıyordu. "Milletin dediği olmasın" diye bunlar yapıldı.

Allah'a hamdolsun biz bu güçlerle mücadele ederek, bugünlere geldik. Bu noktada sizler bize hep destek verdiniz. Ama birileri yargı üzerinden birilerine ders vermek istiyorlardı. Ama hamdolsun bunu milletimizin asil duruşu bozdu. Milletimiz her zaman haklının yanında oldu. Adamın hası zor zamanda belli olur. Bazıları bu duruşu sergileyemedi. Bu dik duruşu ne Kuluncak'ta, ne Malatya'da ne de başka yerlerde sergileyemeyenler oldu. Biz eğer dava için yola çıkmışsak, birlikte yola çıkmışsak, sonuna kadar çalışıp, mücadele edip o davayı başarıya götürürüz" şeklinde konuştu.

"MİLLİYETÇİLİK HİZMET ÜRETMEKTİR"

Tüfenkci, milliyetçiliğin hizmet üretmek olduğunu ifade ederek, şunları söyledi, "Bu mesele benim, bir başkasının ya da Recep Tayyip Erdoğan'ın meselesi değil. Bu mesele, memleket meselesi, Türkiye meselesidir. Bu Türkiye meselesinde eğer bizim pasaportumuz, izim paramız yurt dışında bir değer ifade ediyorsa, bu bir milliyetçiliktir, vatanseverliktir. Ama bazıları lafla bunu geçiştiriyorsa, gelip burada "ben milliyetçiyim, vatanseverim" diyorsa, ona sorun Kuluncak'a ne yaptınız? Biz Kuluncak'a 2 tane gölet yaptık. Kuluncak yolunu yapıyoruz. Kuluncak ilçe merkezine 2 milyon 700 bin TL tutarla 8 derslikli ilköğretim okulu ile 6 daireli lojman yapıyoruz. Hekimhan ile Kuluncak arasındaki 21.kilometresiyle 27.6 kilometresi arasındaki il yolunun üst yapısı için yaklaşık 3 milyon TL harcıyoruz.  Milliyetçiyim demekle milliyetçi olunmaz.

Eğer sen milliyetçiysen Kuluncak’ı düşüneceksin derdin, tasan Kuluncak olacak. Laflarınla değil icraatlarınla milliyetçi olacaksın. Açıkça lafla peynir gemisi yürümez. Bakın Kuluncak Kaynarca Köyümüzün Elektropompaj Sulama Tesisini inşallah bu yıl faaliyete geçireceğiz. Ve yine Aşağıselimli köyümüzün de sulama tesisini yakında hizmete açacağız. Kuluncak Karaçayır ile Bıcır Göletlerinin Sulama inşaatlarını önümüzdeki yıl hizmete açacağız. Bu iki göletimize 10,5 milyon lira harcama yapılacak. Gelelim şimdi Kuluncak İlçe Merkezinin Taşkından Korunması çalışmasına. Bu çalışmamız için 1 milyon 200 bin lira harcanacak. Bakınız biz Ak kadrolar olarak sizlere efendi olmadık, sizlerin hizmetkarı olduk. Sorun onlara milliyetçilik hizmet üretmek mi, yoksa laf üretmek midir?"

"LAF DEĞİL, HİZMET ÜRETİYORUZ"

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, Malatya'nın kalkınması ve gelişmesi adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, "Biz laf değil, hizmet üretiyoruz" dedi.

Çakır, hiçbir zaman boş vaatte bulunmadıklarını kaydederek, "Malatya'da yaptığımız güzel hizmetlerin, Malatya merkezden başlayan kalkınma süreci, ilçelerimize de yayılacak. Kuluncak'ında bu durgunluğu üzerinden atması gerekiyor. Kimse taraf tutamaz. Biz spor taraftarı değiliz. Biz hizmet için varız. Yol bozuksa, içme suyu sıkıntısı varsa, kanal sıkıntısı varsa  ve bunu çözemiyorsanız, gerçekten bunun büyük vebali vardır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Biz boş vaatle ya da siyasetle insanları aldatmıyoruz. Öyle bir hakkımız, hukukumuz yok" şeklinde konuştu. AK Parti Kuluncak Belediye Başkan Adayı Mehmet Boyraz, Kuluncak'ın sorunlarını yerinde tespit ettiklerini belirterek, 30 Mart'tan sonra Kuluncak'ın sorunlarını hızla çözeceklerini belirtti. Boyraz, millete hizmetler olmak istediğini belirterek, "Tek gayem doğup, büyüdüğüm memleketime hizmet etmek. Bunun için bu yola çıktım" dedi.   Kuluncak mitingi sonrası AK Parti heyeti köy ziyaretlerinde bulundu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 723
Bu Ay : 1501
Toplam : 1501

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom