Elektrik Borcu Olanlar Tarım Desteği Alamayacak

Tarımsal sulamadan dolayı elektrik borcu olanlara tarım desteği yapılmayacağı bildirildi.

Elektrik Borcu Olanlar Tarım Desteği Alamayacak Malatya Haber

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilere bu borçları ödenene kadar 2014 yılında tarımsal destekleme ödemesi yapılmayacağına dair Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliği 9 Mart 2014 tarihinde 28936 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir” ifadeleri kullanıldı.

“Bu kapsamda şirket, kendi abone/tüketici kayıtları ile ÇKS kayıtlarını eşleştirerek alacaklı olduğu çiftçilere ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ile beraber alacak tutarını Bankaya iletilecektir. Banka, desteklemeyi uygulayan birim tarafından oluşturulup Genel Müdürlük tarafından Bankaya iletilen, ödemeye esas icmallerdeki, çiftçilere veya tüzel kişilere ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ile Şirket tarafından iletilen Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya vergi kimlik numarası eşleşen hak edişleri ilgililere ödemeyecektir.

Ödemenin yapılabilmesi için şirketten çiftçinin veya tüzel kişinin bankaya müracaat tarihinden önceki son bir ay içinde alınan belgenin Bankaya ibraz edilmesi gerekir” denilen açıklamanın son bölümünde şunlar belirtildi:
“Borca ilişkin itiraz şirkete yapılır. İtiraz 7 günde karara bağlanır. Anlaşmazlık durumunda özel hukuk hükümleri uygulanır.

Şirket, borçlulara ait bilgileri ve borç miktarlarını gösteren listeleri ödeme yapılmadan en geç üç iş günü önceden bankaya iletir.

Genel Müdürlük, destekleme ödemesinin yapılacağını planlama aşamasında (25-30 gün önceden) Şirketçe bildirilen adrese elektronik olarak gönderir.

Çiftçinin bankaya yazılı müracaatı halinde hak ettiği destekleme tutarından, bankaya bildirilen borç miktarına kadar olan kısım şirketin hesabına aktarılabilir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 113
Bu Ay : 2597
Toplam : 2597

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom