Malatya'da Engelliler için Şarj İstasyonu Kuruldu

Malatya Belediyesi sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında engellilerin günlük hayatını kolaylaştıracak bir hizmeti daha hayata geçiriyor. Akülü araç kullanan engelliler için araç şarj istasyonları kuruluyor.

Malatya'da Engelliler için Şarj İstasyonu Kuruldu Malatya Haber

Malatya kent merkezinde 2 noktaya kurulan şarj istasyonları sayesinde, şarj eksiği olan engelliler araçlarını bu noktalarda şarj ederek cadde ve sokaklarda rahatlıkla gezebilecekler.

Akülü tekerlekli sandalye şarj dolum istasyonlarının ilki eski belediye meydanına kurulurken, ikincisi de Sümer Camii yanına kuruluyor. Kurulum çalışmalarının birkaç gün içinde tamamlanmasıyla birlikte istasyonlar engellilerimizin hizmetine sunulacak.

2 noktada kurulan şarj istasyonlarından engelliler ücretsiz faydalanabilecekler. Teknik özelikleri itibariyle evde 8–10 saatleri arasında dolan aküler bu istasyonlarda daha kısa sürede doldurulabilecek. Bu istasyonlar sayesinde engelliler “Aküm ne zaman bitecek” korkusu yaşamadan Malatya caddelerinde rahatlıkla gezebilecekler.

Malatya Belediyesi tarafından son yıllarda engelli vatandaşlar için; 3 adet engelli minibüsü, yüzlerce tekerlekli sandalye ve alınan 60 dolayındaki engelli uyumlu otobüslerin yanı sıra, standartlara uygun kaldırım rampaları, hissedilebilir sarı kaldırım taşları gibi uygulamalarla engellilerin hayatlarını kolaylaştırıcı önemli projeleri hayata geçirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 811
Bu Ay : 1434
Toplam : 1434

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom