Çanakkale Müzesi Malatya'da

Eski belediye meydanında otobüs içerisinde oluşturulan müzeyi gezenler, duygulu anlar yaşıyor.

Çanakkale Müzesi Malatya'da Türkiye-Dünya

 Malatya’da açılan Çanakkale Gezici Müze ilgi görüyor.

Eski belediye meydanında otobüs içerisinde oluşturulan müzeyi gezenler, duygulu anlar yaşıyor.

Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Çanakkale savaşlarının 100. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale savaşları gezici müzesi sergisi 16 Mart Pazar gününe kadar ücretsiz olarak halkın ziyaretine açıldı.

Müzeyi gezen bir vatandaş, “250 bin şehit verdiğimiz Çanakkale topraklarındaki o dönemde yaşananların bizlere gösterilmesinden dolayı teşekkür ederiz. Birçoğumuz Çanakkale'ye görmedik. Ancak şehit kanları ile sulunmuş o topraklardaki eserlerin müze şeklinde sergilenmesi bizleri duygulandırdı” dedi.

Çanakkale Savaşları'nda kullanılan malzemelerin sergilendiği, Çanakkale 1915 Gezici Müzesi tırı, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü logosuyla gezecek. Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli, yaptığı açıklamada, yerel tarihçi Ahmet Uslu'nun kendi imkanlarıyla oluşturduğu ve yıllardır savaşın hatıralarını Anadolu'nun değişik bölgelerine götüren tırın artık Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü logosuyla gezeceğini söyledi. Bu projenin kendileri için son derece önemli olduğunu belirten Dereli, "Çanakkale zaferinin, Çanakkale ruhunun daha iyi anlaşılmasının gençlerimizin ruhunda iz bırakmasının değeri her gün daha iyi anlaşılıyor. Ahmet Uslu'nun kendi imkanlarıyla sürdürmekte zorlandığı bu büyük işi kurum olarak biz üstlendik. Bundan böyle gezici müze artık bizim logomuz altında gezecek" diyerek yola çıkan tır Malatya'ya vardı ve pazar gününe kadar gezilebilecek.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 236
Bu Ay : 236
Toplam : 236

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom