Türkiye'de Birinci Seçildik

Bizler Malatya’da tamamının merkezle uyumunu sağlayacak Ulaşım Master Planımızı yenileyeceğiz. Otobüs, minibüs, taksi, servisler gibi toplu taşıma unsurlarının hizmet kalitesini yükseltilecek.

Türkiye'de Birinci Seçildik Malatya Siyaset

 

AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, AK Parti olarak milletle beraber milletin iradesine sahip çıkmak için mücadele ettiklerini söyledi.

AK Parti Malatya İl Teşkilatı, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Yakınca'da vatandaşlarla bir araya geldi.

Toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, siyaseti, hizmetin, duruşun ne olduğunu bilen ve onların kodlarını değiştiren bir gelenekten geldiklerini ifade etti.

Şahin, siyasetin kodlarını değiştirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Biz iktidara gelmiş olduğumuz zaman hükümeti, bir araç olarak devrettiler. Bizden önceki insanlar, 1923 modellerde olan bir aracı kullandılar. Her seferinde bu aracın bir tarafını onarmaya çalıştılar. Kaportasını ve motorunu yenilemeye çalıştılar. Ama bir türlü aracı yenileyemediler. Biz iktidara geldikten sonra bunların tümünü birden değiştik. Siyasetin kodlarını değiştik."

AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, 30 Mart yerel seçimlerinin milletin iradesi açısından büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

AK Parti'nin millet ile birlikte milletin iradesine sahip çıkmanın mücadelesini verdiğini belirterek, "Başbakanımız meydan meydan dolaşıyorsa, kapı kapı dolaşıyorsa, teşkilatlarımız kapı kapı dolaşıyorsa, kendi irademize sahip çıkmak içindir. Birileri bu iradeyi fesat etmek için, bu iradenin üzerine ipotek koymak için kasetlerle, montajlarla, tehditlerle birilerine ders vermek istiyorlar. Bilmiyorlar ki, AK Parti'nin sahibi bu millettir" ifadelerini kullandı.

Tüfenkci, "Biz gücümüzü daima milletten alıyoruz" diyerek, şunları ifade etti: "Biz milletin iradesine sahip çıkarken, gücümüzü milletten alıyoruz. Biz, daima hizmet, daima millet diyoruz. Bundan sonrada demeye devam edeceğiz. Bizler laf üretmiyoruz. Birileri gelip, sizlere "ne yaptılar?" diyecek. Sizde onlara ne yaptıklarını sorun. Sizlerde geçmişte belediye başkanlığı yaptınız. İktidarlarda bulundunuz, ne yaptınız? Bizlere laf değil, icraat anlatsınlar" dedi.

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi olarak birçok alanda önemli yatırımlara imza attıklarını dile getirdi.

Çevreye yaptıkları yatırımlarla Malatya'nın Türkiye'de birinci olduğuna dikkat çeken Çakır,  "Dünya şehirlerinin bir yarışı vardır. O yarış, çevreci yatırımdır. Çevreye yönelik projeler, en önemli projelerdir. Biz, Türkiye'de birinci seçildik. Bizler Malatya’da tamamının merkezle uyumunu sağlayacak Ulaşım Master Planımızı yenileyeceğiz. Otobüs, minibüs, taksi, servisler gibi toplu taşıma unsurlarının hizmet kalitesini yükseltici tedbirleri alacağız. Bu konuda ilgili ilçe belediyeleri, şoförler odası, sivil toplum örgütleri ve konunun muhatapları ile birlikte en iyi hizmeti üretecek karaları alarak uygulayacağız. İlçelerimizde otobüs terminali ihtiyaçlarına cevap verecek hizmetleri yapacağız. İl genelinde ihtiyaç olan bölgelere otopark alanlarını inşa edeceğiz. Özellikle kent merkezindeki otopark ihtiyacını bir an evvel çözeceğiz" diye konuştu.

 

Çakır, çevre düzeni planlarının güncelleneceğini belirterek, " Malatya çevre düzeni planı gözden geçirilerek temel hedefler doğrultusunda ilimizin ihtiyaçlarına cevap verecek hale gelmesi sağlanacaktır. Çevre düzeni planı doğrultusunda Nazım imar planı ve uygulama imar planı güncellenecektir. Bizler yeni süreçte Çevre yolunun altı başta olmak üzere gerekli tedbirleri alarak kentsel dönüşüm projelerine başlayacağız. Gerçekleştireceğimiz kentsel dönüşüm uygulamalarından elde edilen katma değerleri yine kentsel dönüşüm projelerinde kullanacağız. Kentsel dönüşüm projelerinde ve uydu kentlerin yapılmasında belediye iştiraklerimizin yerel firmalarla birlikte çalışmasını temin edeceğiz.  İştiraklerimiz zorunlu olmadıkça yapım işine girmeyecek, koordinasyonu sağlayarak yerel firmaların aktif şekilde bu uygulamalarda rol almasını sağlayacaklardır. Bu anlamda ilçelerimizde de yapılacak kentsel dönüşüm projesine her türlü desteği vereceğiz. Ayrıca kentsel dönüşümlerde vatandaş memnuniyeti esas alınarak geleneksel mimari örnekleri tercih edilecektir. " şeklinde konuştu.

 

AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı Hacı Uğur Polat, büyükşehrin Malatya için bir mecburiyet olduğunu kaydetti.

Polat, geçmişteki siyasetçilerin Malatya'yı büyükşehir yapma düşüncelerinin olduğunu anımsatarak, "Allah'a şükürler olsun, Malatya'nın büyükşehir olması ak kadrolara, AK Parti'ye, o büyük lider Recep Tayyip Erdoğan'a nasip oldu" dedi. Malatya'ya geçmiş dönemde büyük hizmetler yaptıklarını dile getiren Polat, "Malatya'da gurur duyacağınız hizmetler ortaya koyduk. Esenlik'i Malatya dışına taşıdık. Bundan sonraki dönemde de büyükşehir belediyemizle birlikte güzel bir ekip çalışmasıyla, hizmetlerimizi ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı.

AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, Yeni Türkiye'nin inşasında ümmete hedef çizen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya mitinginden son derece memnun bir şekilde ayrıldığını söyledi.

Malatyalıların dosta, düşmana konuk severliği en iyi şekilde gösterdiğini ifade eden Taşkın, "Memleket üzerinde kirli hesaplar yapan, uluslar arası faiz lobisi, Siyonist sermaye ve yerli işbirlikçilerine birinci rauntta tokat attınız. İkinci raunt 30 Mart'ta olacak. Bu duyarlılığınızı 30 Mart'ta seçimlere yansıttığınız takdirde kirli hesaplar yapanlara en güzel cevabı vermiş olursunuz" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 85
Bu Ay : 708
Toplam : 708

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom