Kadına Yönelik Projeler Yapıldı

BM Kadın Dostu Kentler Programı Türkiye Ulusal Koordinatörü Ege Tekinbaş, beraberinde Malatya İl Koordinötürü Müjde Demirkazık’la birlikte Ertan Mumcu’yu ziyaret etti.

Kadına Yönelik Projeler Yapıldı Malatya Haber

Kadın Dostu Kent Koordinatörü Tekinbaş’ın ziyaretinde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mumcu:

KADINA YÖNELİK “İLK” PROJELER GERÇEKLEŞTİRDİK

BM Kadın Dostu Kentler Programı Türkiye Ulusal Koordinatörü Ege Tekinbaş, beraberinde Malatya İl Koordinötürü Müjde Demirkazık’la birlikte yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu’yu ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Ulusal Koordinatör Ege Tekinbaş, Kadın Dostu Kentler Programı’nın Birleşmiş Milletler ve İçişleri Bakanlığı’nın birlikte çalışmasıyla 2006 yılından beri uygulanmakta olduğunu kaydederek, “2006-2010 yılları arasında 6 ilde uygulanan program 2011 yılından beri 12 ilde devam etmekte. Bu ikinci aşamayla birlikte Malatya da program ortaklarımızdan birisi oldu. Hem belediye hem valilik kadın dostu kent olma taahhüdüne imza attılar. Ve bir Yerel Eşitlik Eylem Planı ortaya koydular. 2012 yılından buyana çalışmalarına çok büyük bir ivmeyle devam ediyorlar. Gönlümüzden geçen önümüzdeki dönem bu çalışmaların artarak ilerlemesidir” dedi.

Kadının imkanlardan eşit olarak yararlanması için çalışmaya devam edeceğiz

Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, 2012 yılında Yerel Eşitlik Eylem Planı ve kurum içerisinde oluşturduğumuz idari birimlerle Malatya ilinde kadına yönelik bir farkındalık oluşturma çabası içerisine girdiklerini anlatarak, şöyle konuştu:

“Tabi dönem içerisinde il koordinatörümüzün de bilgisi dahilinde bir çok etkinliğe imza attık. Gelenek-göreneklerimizde, kültürümüzde var olan kadın hassasiyetimizin, yerel yönetimlerde de bir mantık-mantalite olarak yerleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunu Sayın Belediye Başkanımız da açıkladığı projeler içerisinde anmıştır.

İlimizde kadına yönelik ilk’ler yaptık aslında. Kadının direkt ya da en direkt faydalanacağı sosyal-kültürel mecrada bir çok projeye imza attık. Kadın Kültür ve Spor Merkezimiz bir ilkti. Kadını ailede öncelemeyi hedef alan Aile Danışma ve Destek Merkezi; Malatya mahallelerine yayılmış vaziyette bulunan semt konaklarımız ve çok amaçlı sosyal tesislerimizdeki sanatsal, kültürel ve eğitsel faaliyetlerin bir çoğunun kullanıcısının kadınlarımızın olması; okuma ve eğitim merkezlerimizde kız çocuklarımızın öncelenmesi, yapılan çalışmalardan, örneklerden birkaç tanesidir. Kadın gerçekliğinden, nüfustaki kadın oranından hareketle bundan sonra da Malatya’da; kadını hedef alan, kadının yerel yönetimin sunduğu bütün imkanlardan erkeklerle birlikte eşit şekilde faydalanacağı bir ortamı, iklimi inşallah Malatya Belediyesi ve yerel STK’larla birlikte oluşturmaya çalışacağımızı şimdiden söyleyebiliriz.”

Başkan Yardımcısı Mumcu, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aktardığı ziyarette, sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 569
Bu Ay : 2137
Toplam : 2137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom