Ağbaba'dan, Tahliye Değerlendirmesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Danıştay katiline ve zirve yayınevi cinayeti katillerine söz mü verildi?” diye sordu.

Ağbaba'dan, Tahliye Değerlendirmesi Malatya Haber

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde il başkanı Enver Kiraz ve parti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte parti binasında yaptığı basın açıklamasında, Ergenekon ve Zirve Yayınevi tahliyelerini değerlendirdi.
“Danıştay katiline ve Zirve Yayınevi cinayeti katillerine söz mü verildi?”diye soran CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Uzun süre yargılanıp, hüküm verilmeden daha sonra serbest bırakılacaklarına söz mü verildi? Güya örgütün başı olduğu iddia edilen Hurşit Tolon Paşa cezaevinde, katiller dışarıda. Böyle mantık olur mu“ şeklinde konuştu.
Gezi parkı olaylarından sonra yaralanan bugün vefat eden 14 yaşındaki Berkin Elvan konusuna da temas eden Ağbaba, gaz fişeği ile yaralanıp bugüne kadar acı çeken gencin durumundan dolayı bu konuda güvenlik güçlerini suçladı.

Kendisi ile birlikte Manisa milletvekili Özgür Özel, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve Erzincan Milletvekili Muharrem Işık ile birlikte siyasi davaları izlediklerini ve cezaevinde siyasi görüş ayırt etmeden tutukluları ziyaret ettiklerini hatırlatan Veli Ağbaba, “Tahliye olan İlker Başbuğ, Gazeteci Tuncay Özkan ve Mehmet Ali Çelebi ile telefonla görüştüm. CHP Cezaevi Komisyonu’nun kendilerini cezaevinde iken ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler. Bugün dışarıda olmalarının CHP Cezaevi Komisyonu’nun katkıları çok oldu. Mazlum olan, mağdur olan herkesin yanındayız. Siyasi görüşü ve etnik kimliği ne olursa olsun onların sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 15
Bu Ay : 2499
Toplam : 2499

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom