Sonra Başbakandan Faydalanıyorlar

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Battalgazi’ye bağlı Yapraklı Pınar, Balıkdere, Üzümlü ve Çamurlu Köylerini ziyaret etti. Vatandaşlar ile bir araya gelen Ekinci sıkıntı ve talepleri dinledi.

Sonra Başbakandan Faydalanıyorlar Malatya Siyaset

Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci yerel yöneticilerin Başbakan’ın kredisi ile kendi menfaatlerini öne çıkardıklarına vurgu yaparak, “Seçmene çapulcu diyenler durup düşünmelidir” dedi.

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Battalgazi’ye bağlı Yapraklı Pınar, Balıkdere, Üzümlü ve Çamurlu Köylerini ziyaret etti. Vatandaşlar ile bir araya gelen Ekinci sıkıntı ve talepleri dinledi.

Siyasilerin seçildikten sonra Başbakan’ın kredisi ile kendi menfaatlerini öne çıkardıklarını belirterek, “Toplumun oyu ile seçilen vekil ve diğer siyasiler kendisini seçen seçmene çapulcu diyebiliyorsa dönüp kendisi üzerinde düşünmeli. Kendi kendine beni kim seçti demeli. Seçildikten sonra Başbakan’ın kredisi ile kendi menfaati için hesaplarını öne alanlar burada ihanetçi olanın seçmen mi, halk mı, yoksa kendilerimi olduğunu düşünmelidir. Bunun muhasebesini kendilerine bırakalım” şeklinde konuştu.

Halkın da artık uyanması ve hesap sorabilecekleri kişiler olduğunu bilmeleri gerektiğini ifade eden Ekinci, “Ama halk da kendini biraz tanımalı. Seçmen kendini ve gücünü bilmeli. Seçenin kendileri olduğunu bilsin. Yarın sandık başında bu gücün halkın gücü olduğunu bilsin. Seçilen Belediye Başkanı da kral değil, hizmetkar olduğunu bilsin. Hesap soracak bir kimlik olduğunu bilsin. Seçtiği vekilin de kendisine vekil olduğunu bilsin. Asıl, asaletlilerin seçmenin kendileri olduğunu bilsin. Seçmen hem sorgulamayı hem de seçip gönderdikten sonra ona hesap sormayı bilsin” dedi.

Bizim toplumumuzun iyi niyetli ve asaletli olduğunu belirten Ekinci halkın iyi niyetinin suistimal edildiğini savunarak, “Bizim toplumumuzun en büyük eksiği, çok duygusal, saygıda kusur etmez ve yaptığı iyiliğin karşılığını beklemez olmasıdır. Çünkü asaletine yakışan budur. Onun için de iyilik yaptığı insanlara niye karşılığını vermiyorsun? diye sormaya tenezzül etmez. Ama onlar toplumun bu iyi niyetini suistimal ederler. Ne yazık ki bunu anlayacak kapasitede değiller. Olsalar kendi efendilerinin seçmen olduğunu, halk olduğunu bilirler. Madem ki onlar bunu bilmiyor siz bildirin” ifadelerini kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yapraklı Pınar Köyü Muhtarı Sıdık Öncel de yerel seçim sürecinde Ekinci ve ekibine başarılar diledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1006
Bu Ay : 4804
Toplam : 4804

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom