Kentsel Dönüşüm Mağdur Etmiş

Malatya Merkez İlçe Battalgazi Belediye Başkan adayı Fahrettin Kıtlık, Kernek’i beton yığınlarından kurtarıp, özüne kavuşturacağını söyledi.

Kentsel Dönüşüm Mağdur Etmiş Malatya Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi Battalgazi Belediye Başkan adayı Fahrettin Kıtlık, yerel seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantıları programına Beydağı Mahallesi ile devam etti. Beydağı Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Kıtlık, projelerini anlatarak yerel seçimlerde destek istedi. Kıtlık, “30 Mart’tan itibaren sizlerin de destekleri ile göreve geldiğimizde bütün sorunlarınızın çözümü için elimden gelenin fazlasını yapıp, bütün sıkıntılarınızı çözeceğim” dedi.
Beydağı Mahallesi ile ilgili projelerini anlatan Kıtlık, Beydağı bölgesinde yaşanan kentsel dönüşüm sıkıntısını dile getirerek, “Buradaki vatandaşlarımız kentsel dönüşüm nedeni ile mağdur edilmiş, hakları adeta gasp edilmiş. Çok eski tarihteki uygulamalar bahane edilerek sadece ev parası adı altında ödemeler yapılmış, arsa parası ödenmemiş. Göreve geldiğimizde Kentsel Dönüşümden mağdur olan herkesin haklarını vermek için gayret göstereceğiz” diye konuştu.
Beydağı Mahallesi ile ilgili projelerini slaytlar eşliğinde hem tanıtan hem de anlatan Kıtlık, projelerinden en önemlisi olan Merkez Beydağı yamaçlarına seyir tepeleri ve teleferik sistemi kuracaklarını ifade etti.

Kıtlık, Kernek Şelalesi ile meydan düzenlemeleri yapacaklarına vurgu yaparak, “Kernek Malatya’nın sembolüdür. Göreve geldiğimizde Kernek’i beton yığınlarından kurtarıp, özüne kavuşturacağız” dedi.

Kıtlık, Cezmi Kartay’ın Malatya’nın kanayan yarası olduğunu da dile getirerek, “Göreve geldiğimde 31 Mart sabahı ilk işim Cezmi Kartay Caddesi’ne gidip eğlence merkezlerini Malatya’nın dışına taşıyacağım. Bu sorunu çözmediğim müddetçe başkanlık koltuğunda oturmayacağım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kıtlık, slaytlar eşliğinde Beydağı Mahallesi sakinlerine projelerini anlattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 420
Bu Ay : 15468
Toplam : 15468

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom