Porgalı Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Hulisi Porgalı, Tepeköy ve Şahnahan Beldesinin ortak düzenlediği ve kendisi için verilen yemeğe katıldı. Köylünün sıkıntılarını dinleyen Porgalı, halkın, seçmenin artık uyandığını ve yapılan yanlışların farkında olduğunu belirtti.

Porgalı Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Hulisi Porgalı, beraberinde partililer ile birlikte köy ziyaretlerinde sorunları da dinledi.

Köyde yaşanan su sıkıntısını belde sakinleri adına Porgalı’ya ileten Şahnahan eski Belediye Başkanı Murat Yeşil, “Malatya ve Şahnahan arası 14 kilometre. 14 kilometrelik bir mesafede bizler Şahnahan’da su sıkıntısı çekiyoruz. İçme suyumuz yok. Organize Sanayi Bölgesi’nin atık suları da köyümüzden geçen sulama kanalına akıyor. Pis kokudan buralarda durulmuyor. Bunu her yere ve bütün yetkililere bildirdik. Herkesin yaşadığımız bu durumdan haberi var. Kimse bize sahip çıkmadı” şeklinde konuştu.

30 Mart yerel seçimlerinden Porgalı’ya gönül verdiklerini ve açık yüreklilik ile destekleyecekleri sözünü veren Yeşil, “Bu sefer de sana gönül verdik oylarımızı sana vereceğiz. Sen bize sahip çıkmazsan bir daha ki sefere sana da oy vermeyiz. Malatya’daki milletvekillerimiz ve yerel yöneticilerimizin hiçbirinden de razı değiliz” dedi.

Malatya büyükşehir ve merkez ilçe adaylarını beğenmediklerini ve yapılan temayül yoklamalarının formalite olduğunu iddia eden Yeşil, “Yerel seçimlerde ne köylünün, ne vatandaşın ne de bir başkasının dediği oluyor. 18 tane Büyükşehir adayımız vardı. Seçmenin dediği oldu mu peki? Olmadı. Kendileri istediler, kendileri seçip, kendileri yaptılar. Kimsenin fikri sorulmadı, temayül yoklamalarını neden yaptılar. Ahmet Çakır’ı zaten Belediye Başkanı seçeceksiniz. Bunu zamanında söyleseydiniz, köylüyü de bu kadar küstürmezdiniz” diye konuştu.
Hulisi Porgalı, “Açıklamalarınız, takdire şayan ve üzerinde durup da düşünülecek sözlerdir. Bizler hizmet için varız ve halkın istediği, halktan biri olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

Kendisine verilen destekten oldukça memnun kalan Porgalı; halkın, seçmenin artık uyandığını ve yapılan yanlışların farkında olduğunu belirterek, “Belirlenen adayların, gelen kişilerin de halkla iç içe olması lazım. Vatandaşlarımız çok güzel ifade ediyorlar. Halkın istediği kişiler değil, kendilerinin istediği kişiler oldu diyorlar. Malatyalı, köylümüz, vatandaşlarımız, kısaca herkes artık bunu görmüş ve bu durumun farkında. Açık yüreklilik ile verdikleri desteklerden dolayı da Şahnahan halkımıza teşekkür ediyorum. Bizleri ağırlama şekillerinden de bu desteklerini gördük ve emin olduk” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 347
Bu Ay : 1876
Toplam : 1876

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom