SP Boran Köyüne Ziyaret Etti

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Ahmet Münir Erkal, Malatya'nın kayıp yıllar yaşadığını ifade ederek, "Malatya sürekli geriliyor" dedi.

SP Boran Köyüne Ziyaret Etti Malatya Siyaset

30 Mart yerel seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Malatya İl Teşkilatı, Battalgazi İlçesine bağlı Boran Köyü'nü ziyaret etti.

Boran Köyü'nde konuşan SP Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, 30 Mart yerel seçimlerini Saadet Partisi olarak çok önemsediklerini söyledi.

Asiltürk, büyükşehir olan Malatya'nın temellerinin yeniden atılacağını ifade ederek, "Binanın temelleri sağlam atılırsa, o bina sapasağlam olur. Ama bir binanın temeli plansız, programsız ve sağlam atılmazsa, o bina 2-3 kat çıktıktan sonra tepenize yıkılır. Bizler Saadet Partisi olarak büyükşehir olan Malatya'nın planlarını ve projelerini yaparak, temelleri sağlam atacak adayları milletimizin karşısına çıkardık. Eğer biz belediyeyi birilerine teslim edeceksek, bu belediyenin de temeli yeniden atılacaksa, bu işi bilen birinin başta olması gerekiyor. Ellerinizi vicdanınıza koyun, diğer siyasi partilerin adayların mesleğine, ehliyetine, liyakatine ve tecrübesine bakın ona göre oy kullanın" dedi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, yerel seçimlerde hizmet odaklı bir siyasetin gündeme getirilmesinden yana olduklarını belirterek, "Bizim temelimiz sevgi, şefkat ve kardeşliktir. Biz bu ülkede huzur, barış ve kardeşlik istiyoruz. Kutuplaşma ve çatışma bizim istemediğimiz ve ortadan kaldırdığımız şeylerdir. Ama bakıyoruz ülkemiz siyasetinde yine kamplaşma, kutuplaşma ve çatışma var. Biz böyle bir siyaseti asla kabul etmiyoruz. Özellikle yerel seçimlerde hizmet odaklı bir siyasetin gündeme getirilmesinden yanayız. Gündemimizi de bu şekilde belirliyoruz" ifadelerini kullandı.

"FARKLI BİR BELEDİYECİLİK İLE GÜNDEME GELECEĞİZ"

SP Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Mustafa Canbay, hizmet etmek amacıyla göreve talip olduklarını kaydederek, Battalgazi'yi Milli Görüş belediyeciliği ile tanıştırmak istediklerini söyledi.
Canbay, farklı bir belediyecilik ile gündeme geleceklerini ifade ederek, "Milletimiz kendilerine hizmet edeni görecek. Vatandaşlarımızı gerçekten kendisine hizmetkar olan bir belediye başkanı görecek. Herkese eşit mesafede olacağız ve hizmetleri adaletli bir şekilde yapacağız" diye konuştu.

"MALATYA SÜREKLİ GERİLİYOR"

SP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Münir Erkal, tecrübe ve bilgi birikimiyle göreve hazır olduklarını belirterek, "Yapacağı işi Ankara'ya soracak. "Şu yolu nasıl yapalım?" diye Ankara'ya soracak. Çünkü onlar seçti. Siz Malatyalılarla dalga mı geçiyorsunuz? Büyükşehir olan Malatya tarihi bir dönemeçtedir. Malatya 57 kere daha büyümüştür. 57 kere büyük Malatya'yı nasıl yönetecekler? Vizyonlarını, ufuklarını, projelerini çıksın açıklasınlar. Ses yok. "Selam getirdik" diyorlar. "Selama oy verin, bana oy vermeyin" diyorlar. Malatya insanını bu kadar hafife almayın" dedi.

Büyükşehirle birlikte yepyeni bir Malatya kuracaklarını ifade eden Erkal, "Bu birikim işidir. Bunu algılayamayan bu işi yapamaz. Biz tüm Malatya'yı yeniden planlayacağız. Malatya'nın geleceği doğru planlanmazsa, Malatya'nın geleceği kararır. Malatya sürekli geriliyor. Malatya'nın bir çevre yolu yok. Bu komedidir. Böyle bir şey olabilir mi? Transit geçiş yapacak olan koskoca büyükşehir Malatya'nın bir çevre yolu yok. 1989 yılında plana tescil ettirdiğim Kuzey Çevre Yolu'nu 1 metre açamadılar" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 363
Bu Ay : 3920
Toplam : 3920

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom