Öğrencilere Deprem Tatbikatı

Malatya İnönü Üniversitesi Sivil Savunma Birimi Arama Kurtarma ekibi ile TED Malatya Koleji Sivil Savunma Kulübü işbirliği ile deprem anında yapılması gerekenler, alınması gereken önlemler ile ilgili deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Öğrencilere Deprem Tatbikatı Malatya Haber

TED Malatya Koleji’nde gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği meydana gelen depremden sonra öğrenciler öğretmenleri yardımıyla okuldan tahliye edildi. Yaralanan ya da sınıflarda mahsur kalan öğrencilere okula gelen arama kurtarma ekipleri yardım etti. Yaralı ve mahsur kalan öğrenciler, ekipler tarafından halatlar ve itfaiye merdiveni kullanılarak tahliye edildi. Yine senaryo gereği deprem sırasında çıkan yangına da itfaiye ekipleri müdahale etti, yaralanan öğrenciler de okuldan çıkarılarak okul bahçesinde kurulan sağlık çadırındaki sağlık görevlilerine teslim edildi. Öğrencilerin tatbikatta heyecanlı anlar yaşadıkları görüldü.

TED Malatya Koleji Müdürü Nurettin Akarsu, “Öğrencilerimizin yangın ve depreme hazırlıklı olması amacıyla gerçekleştirilen bu tatbikata verdikleri destek için İnönü Üniversitesi Sivil Savunma Birimi, Arama Kurtarma ekibine teşekkür ederiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 632
Bu Ay : 8691
Toplam : 8691

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom