Öz, Akçadağ'ı Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Akçadağ’ı ziyaret etti.

Öz, Akçadağ'ı Ziyaret Etti Malatya İlçe

AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyesi adayları ve teşkilat mensuplarıyla beraber Akçadağ’ı ziyaret eden Öz, kamu kurum ve kuruluşları ile bölge esnafını ziyaret etti.

İlk olarak TİGEM Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nü ziyaret eden Milletvekili Öz, İşletme Müdürü Murat Durmaz’dan faaliyetlerle ilgili bilgi aldı.

Durmaz, işletmedeki laboratuarın kendi alanında Türkiye’nin en büyük ve gelişmiş tesislerinden biri olduğunu belirterek, tesisin Malatya ve Türkiye için önemine değindi.

Vekil Öz, AK Parti döneminde Malatya’ya sadece Gıda, tarım ve hayvancılık alanında 406 Milyon TL kaynak tahsis edildiğini belirterek, “Üretimden hasada, işlemeden satışa her aşamada üreticimizi destekledik. Mazot desteğini ilk kez başlattık, kimyevi gübre desteğini doğrudan çiftçimize ödedik. Prim destekleri, hayvancılık, tohum ve fidan, tarımsal sigorta, toprak analizi, kırsal kalkınma ve daha birçok destek ile üretimi teşvik ettik” dedi.

AK Parti Akçada seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Malatya Milletvekili Öz’e, AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan, seçim çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi sundu.

Ömer Faruk Öz, burada yaptığı konuşmada Malatya’ya yapılan yatırımlarla birlikte, devam eden ve planlanan çalışmalardan bahsederek, Akçadağ’ın sorunlarını iyi tahlil ettiklerini belirtti.

Öncelikle halen Battalgazi ilçesinde hizmet veren Akçadağ Meslek Yüksek Okulu’nun Akçadağ ilçesine taşınmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Öz, bu hususta yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Akçadağ Meslek Yüksek Okulunun yapımı için İl Özel İdaresi tarafından üniversiteye 25 dönüm arazi tahsis edilmesinin yanı sıra 7,5 Milyon TL ek ödenek sağladıklarını belirtti.

Öz, okulun 2014 Yatırım Programına alındığını ve önümüzdeki yıl hizmete geçeceğini belirtti.
Akçadağ'ın doğal gaza kavuşması için çalışmaların sürdüğünü de dile getiren Milletvekili Öz, Akçadağ’da doğal gaza kavuşması için de çalışmaları takip ettiğini ve Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan mümkün olan en kısa sürede çalışmaların tamamlanacağı sözünü aldıklarını ifade etti.

Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Malatya Milletvekili Öz konuşmasında; “Bu seçim sadece yerel seçim değil. Sadece belediye başkanlarını ve meclis üyelerini değil, ülkemizin geleceğini oylayacağız. Seçimin sonuçlarının yerel düzeyden ziyade ülke siyasetine, hatta dünya siyasetine çok etkileri olacak. Hükümete yönelik darbe girişimine, şantaj - montaj kasetlerine en güzel cevabı oy oranımızı daha da artırarak vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Bölge esnafını da ziyaret eden Öz, Aydınlar Köyü ile Gölpınar köylerine de giderek vatandaşlarla sohbet etti. Akçadağ Kaymakamı Ramazan Keskin, Akçadağ Belediye Başkanı İbrahim Koşar ve Bahri Belediye Başkanı Ali Bektaş’ı da ziyaret eden TBMM İdare Amiri Öz’e Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Altıntop, Namık Kemal Baki, İlçe Başkanı Vahap Yücekaya, Belediye Meclisi üyesi adayları ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1
Bu Ay : 1530
Toplam : 1530

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom