Ali Ekinci Minibüsçülerin Sorunlarını Dile Getirdi

Minibüsçülerin yaşadığı sıkıntıları dile getiren Battalgazi Merkez İlçe Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Minibüsçüler Odası ile görüşerek, yapılması gerekenleri konuşup istişarelerde bulundu.

Ali Ekinci Minibüsçülerin Sorunlarını Dile Getirdi Malatya Siyaset

Minibüs duraklarının adeta bir harabeyi andırdığını belirten Ekinci, duraklarda yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilecek tesisler bulunmadığını ifade etti.

Battalgazi Merkez İlçe Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası ve Cezmi Kartay Caddesi esnaflarını ziyaret etti.

Minibüsçülerin sıkıntılarını dile getiren Ekinci, Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce ile istişarelerde bulunarak yapılması gerekenleri konuştu. Ekinci, “Birkaç gündür esnaf ve mahalle ziyaretlerinde özellikle Minibüsler Odası’nı ilgilendiren bazı durumları yerinde gördük. Şu anda toplu taşıma hizmetini yürüten minibüsçüler, hizmetlerini sağlıklı bir şekilde veremeyecek bir alanda çalışıyorlar. Malatya ve Battalgazi’nin kalbi durumunda olan bir yerde durak verilmesine rağmen, durağın etrafındaki yapılar ise tamamen birer harabe.

Bakıldığı zaman adeta insanın içini karartan bir tablo. Hiçbir yerde ne bir yolcunun, nede bir bayan ve çocuğun zaruri bir ihtiyacını giderecek tesisler bulunmuyor. Gerçekten bu yüz karartıcı ve utanç verici bir durum. Büyükşehir olacaksınız ve Büyükşehirin merkezinde hizmet veren bir birime böyle acı bir tabloyu da reva göreceksiniz. Ben burada samimi bir hizmet görmüyorum. Bu gördüklerim gelecekte yapacaklarıma bir ışık tutuyor. Toplu taşımada görev alan kişilerin ve Minibüsçüler Odası’nın sıkıntılarını çözmek için hep beraber karar alıp uygulayacağız” şeklinde konuştu.

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, ziyaretlerinden dolayı Ekinci ve ekibine teşekkür ederek, “Başkan adayımız 3 dönem belediye başkanlığı yapmış tecrübeli, donanımlı bir kişidir. Bu ne nedenle kendisine güveniyoruz ve yerel seçimlerde başarılar diliyoruz” dedi.

Daha sonra Cezmi Kartay Caddesi esnaflarını ziyaret eden Ekinci, esnafların sıkıntı ve sorunlarını dinleyerek yerel seçimlerde destek istedi. Ekinci’ye oldukça ilgi gösteren esnaflar ise destek sözü verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 844
Bu Ay : 2373
Toplam : 2373

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom