Belediye Meclisi Son Toplantısını Yaptı

Malatya Belediye Meclisi, Mart Ayı Olağan toplantısını, yaptığı 2. bileşimle tamamlayarak 2009-2014 döneminin son çalışmasını yaptı.

Belediye Meclisi Son Toplantısını Yaptı Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başkanlığında, Belediye Meclis Salonu’nda yapılan Belediye Meclisi, gündeminde yer alan maddeleri görüşerek karara bağladı. Gündem maddeleri arasında bulunan imar konuları, İmar Komisyonu raporu doğrultusunda kabul edildi. Toplantıda, Niyazi Mısri Kültür Vakfı’nın Kitap Okuma Yarışması projesine ortak olunması da kabul edilerek 10 bin TL katkıda bulunulması kararlaştırıldı.

Ayrıca toplantıda; Denetim Komisyonu’nda çalıştırılan uzman için ücret ödenmesinin onaylanmasının yanı sıra Devlet Demir Yolları’na ait alanın yol olarak kullanımı için DDY ile protokol yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi de kabul edildi.

Meclis Toplantısının sonunda Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Malatya Belediye Meclisi’nin son 5 yılı dolu dolu geçirerek tempolu bir çalışma sergilediğini belirten Başkan Çakır, “Meclisimizin Malatya’nın gelişmesine, kalkınmasına önemli katkısı oldu. Tartışmalarımız oldu ama bunların hepsi Malatya ve Malatya’nın geleceği içindi. Gerçekten Malatya, 5 yılda farklı bir şehir kimliğine büründü. Her alanda şehrimizin ileri gitmesi de meclisimizin önemli katkısı var. Bütün meclis üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Aldığımız kararların ülkemiz, milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Çakır, belediye meclis üyelerine 2009-2014 çalışma dönemi anısına kayısı kristali plaketi takdim etti. Ayrıca Başkan Çakır, toplantıya katılan mensup mensuplarına da kalem takımı hediye etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçimlerle birlikte görevleri sona erecek olan belediye meclis üyeleriyle yemekli toplantıda bir araya geldi.

Meclis Toplantısı öncesinde, Dede Korkut Parkı’nda verilen yemeğe Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, başkan yardımcısı Ertan Mumcu ile bütün belediye meclis üyeleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 471
Bu Ay : 4269
Toplam : 4269

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom