Beydağı Halkı, Ali Ekinci Bizden Biri Dedi

Malatya Battalgazi Merkez İlçe Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci Beydağı Mahalle toplantısında mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Beydağı Halkı, Ali Ekinci Bizden Biri Dedi Malatya Siyaset

 Mahallelilerin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleşen toplantıda konuşan Ekinci, mevcut siyasilere ve hükümete yüklenerek, “Sizin yanınızdan birileri olduğunu ve sizin gibi düşündüğünü söyleyen siyasiler bugüne kadar sizi niye böyle mağdur bıraktılar? Diye sordu.

Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci Beydağı Mahalle toplantısında Beydağı sakinleri ile bir araya geldi. Beydağı Mahallesi’nin bugüne kadar hizmetten mahrum kaldığını belirten Ekinci, “Neden bizim insanımızın yaşadığı muhitlerin tamamı mağdur, neden bütün hizmetlerden mahrum edilmiş ve neden hiç önemsenmemiş? Bunun yanı sıra insanımızı oy deposu gören bu insanlar, gelip çok süslü iki cümle ile gönlünüzü alıp, yüzünüze tebessüm ederler. Sizin yanınızdan birileri olduğunu ve sizin gibi düşündüğünü söyleyen siyasiler bugüne kadar sizi niye böyle mağdur bıraktılar? diye sordu.

Siyasilerin Beydağı Mahallesi’ni deprem bölgesi olarak gördüklerini ve bu bahane ile hizmet getirmediklerini belirten Ekinci, Beydağı Mahallesi’nin yüz metre ilerisinde yapılan binaları örnek göstererek burası deprem bölgesi değimlidir? Dedi.

Ekinci; “Size dört katı layık görmeyenlerin sebebi burayı bir deprem bölgesi görmeleri. Peki bu bölgenin yüz metre ilerisinde on dört katlı bina yapılınca orası deprem bölgesi olarak geçmiyor mu? Aynı adada oturan ve aynı adada parsel sahibi olan insanlar arasındaki farklara bakın. Vatandaşın ve mülkiyet sahibinin kendisi isterken sonuç bu. Ama orayı bir zengin, bir müteahhid ve kendileri ile ortak olan şirketler grubu alınca 13-14 kat binalarda hiç deprem düşünülmez. Kendilerinin yaptığı imarın ve verdiği kat sayısının kaç ay olduğu ve mahkemelik oldukları belli. Ama her taraf susturuluyor. Kendi açıklarını çıkaracak kimse yok. Bizim vatandaşlarımız da bu işlerden biraz habersiz” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinlerinden Mehmet Aydın da mahalleliden Ekinci’ye destek vermelerini isteyerek şöyle konuştu; “Bugüne kadar gelen bütün siyasiler bize birtakım vaatlerde bulundular. Biz sizin mahallenizi ihya edeceğiz, size yardımcı olacağız diye. Yıl 2014, bugüne kadar hiçbir siyasi buraya hiçbir hizmet getirmedi. Size seçim öncesi verilen sözlerin sonucuna bakın. Ali Ekinci kardeşimiz bu yükün altından kalkarım dedi ve bağımsız aday oldu. Bizden biridir. Oylarınızı parayla vermiyorsunuz, verseniz de zarar etmeyeceksiniz. O yüzden oylarınızı Ali Ekinci’ye verin. Ben bir mahalle sakini olarak bu konuda sizlere ricada bulunuyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 287
Bu Ay : 8346
Toplam : 8346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom