Kadın Konukevlerinde Önemli Hizmetler Veriliyor

Malatya Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdiresi ve Sosyal Hizmet Uzmanı Berna Bal Oğuztürk, kadın konukevlerinde şiddet mağduru kişilere önemli hizmetlerin sunulduğunu söyledi.

Kadın Konukevlerinde Önemli Hizmetler Veriliyor Malatya Yaşam-Sağlık

İnönü Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Malatya’da Kadına Şiddet’ konulu konferansta; Malatya Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdiresi ve Sosyal Hizmet Uzmanı Berna Bal Oğuztürk konuştu.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa öğretim üyeleri ve çok dayıda öğrenci katıldı.
Konferansına şiddetin tanımını yaparak başlayan Berna Bal Oğuztürk, şiddetin; kişinin kendisine, bir başkasına, bir gruba veya bir topluma karşı yaralama, ölüm, psikolojik zarar, gelişme geriliği, yoksunlukla sonuçlanan ya da sonuçlanma olasılığı yüksek olan, kasıtlı fiziksel güç, yetki kullanımı veya kullanma tehdidi olduğunu ifade etti.

Şiddetin fiziksel, cinsel, psikolojik, sözlü ve ekonomik türlerinden de bahseden Berna Bal Oğuztürk, devletin kadına şiddet konusundaki mevzuat ve yönetmelik çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Oğuztürk, Türkiye’nin hemen her ilinde kadın konukevlerinin kurulduğunu ve buralarda şiddet mağduru kişilere önemli hizmetlerin sunulduğunu belirterek, barınma, hukuki, istihdam, kreş yardımı, harçlık, yönlendirme, rehberlik, psikolojik ve sosyal destek gibi kurumsal hizmetlerin verildiğini söyledi.

Şiddetin şiddet doğurduğunu ifade eden Berna Bal Oğuztürk, ailenin korunması ve kadına şiddetin önlenmesine dair 6284 sayılı kanun ile şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru olan kişilerin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin usul ve esaslara değinerek şiddete sessiz kalmama vurgusu yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 81
Bu Ay : 4447
Toplam : 4447

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom