TARSİM, Seminer Düzenledi

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Malatya Bölge Müdürlüğü, üreticiye en üst düzeyde hizmet sunulabilmesi amacıyla, risk inceleme ve hasar tespit organizasyonunu gerçekleştiren Tarım Sigortaları Havuzu Eksperlerine yönelik eğitim düzenledi.

TARSİM, Seminer Düzenledi Malatya Eğitim

Eksperlerin tecrübe ve bilgi birikimlerinin arttırılması amacıyla teorik olarak düzenlenen eğitimde, mobil ekspertiz çalışmaları, hasar tespit ve tablet bilgisayar uygulamaları, bu süreçte dikkat edilmesi gereken hususlar, bağ hasar tespit yöntemi, meyve ağaçları hasar tespit yöntemi, zeytin hasar tespit yöntemi, tarla ürünleri hasar tespit yöntemi, sera risk inceleme ve bitkisel ürün risk inceleme yöntemleri gibi başlıklara değinildi.

Eğitim toplantısında açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü, eksperlerin üreticiye, güler yüzlü, pozitif yaklaşmaları, onları bilgilendirmeleri gerektiğinin altını çizerek, adil bir anlayışla gerçekleştirilecek ekspertiz çalışmalarının, ülkemizdeki Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurguladı.
Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karakurt, 2013 yılında bölgede 54 bin hasar tespit çalışmasının sorunsuz ve kısa sürede yapıldığını belirtti ve emeklerinden dolayı eksperlere teşekkür etti. Karakurt, bundan sonraki ekspertiz çalışmalarında da aynı özen ve adaletli yaklaşımın devam etmesinin, Sistem için önemli olduğunu bildirdi.

Programda son olarak söz alan Malatya Bölge Müdürü Sabri Akın ise Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında 2013 yılında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 184
Bu Ay : 1713
Toplam : 1713

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom