Rekor Artış Ulaştırma ve Depolamada

Türkiye İstatistik Kurumu, 2013 yılı 4. çeyrek işgücü maliyeti endeksini açıkladı. Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksi, 2013 yılı IV. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 4 arttı.

Rekor Artış Ulaştırma ve Depolamada Türkiye-Dünya

Türkiye İstatistik Kurumu, 2013 yılı (Ekim-Aralık) 4. çeyrek işgücü maliyeti endeksini açıkladı. Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksi, 2013 yılı 4. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 4 arttı. Endeks, sanayi sektöründe yüzde 3,8, inşaat sektöründe yüzde 3,2 ve hizmet sektöründe yüzde 4,3 arttı.

Ücretli çalışana yapılan düzenli ve düzensiz ödemelerdeki saatlik değişimin göstergesi olan, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç endeksi 2013 yılı 4. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,2 arttı.

Endeks değerlerindeki artış oranları; sanayi sektöründe yüzde 3,1, inşaat sektöründe yüzde 3 ve hizmet sektöründe yüzde 3,1 olarak gerçekleşti.

İşverenin yaptığı sosyal güvenlik, ihbar ve kıdem tazminatı ödemelerindeki saat başı değişimin göstergesi olan mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksi, 2013 yılı 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 6,7 arttı. Endeks değerlerindeki artış oranları; sanayi sektöründe yüzde 4,8, inşaat sektöründe yüzde 1,4 ve hizmet sektöründe yüzde 10,2 olarak gerçekleşti.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksinde 2013 yılı 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre en yüksek artış yüzde 31 ile H (Ulaştırma ve depolama) sektöründe gerçekleşti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 166
Bu Ay : 2650
Toplam : 2650

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom