6 Mart Türkiye Gündemi

6 Mart 2014 Türkiye Gündemi

6 Mart Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 17.00’de Türk-Polonya İş Forumunun kapanış oturumuna katılacak. Cumhurbaşkanı Gül, saat 19.00’da ise Sakıp Sabancı Müzesinde “Türkiye Polonya Siyasi ve Kültürel İlişkilerin 600. Yılı” sergisinin açılış törenine katılacak.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 12.00’da Elazığ Valiliğini ziyaret edecek, ardından saat 12.30’da İstasyon Meydanı'nda partisinin düzenleyeceği mitinge katılacak. Başbakan Erdoğan, saat 15.00’da Malatya Valiliği'ni ziyaret edecek, saat 15.30’da Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenecek.

TBMM gündemi
- MHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, saat 11.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, saat 12.00’da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul Swiss Otel’de saat 09.15’te Alışveriş Merkezi yatırımları konferansına katılacak. Babacan, saat 20.00’de Milletlerarası Ticaret Odası Yönetim Kurulu ile akşam yemeği yiyecek.
- Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 13.00’de Melen Barajı’nın temel atma törenine katılacak.
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, saat 11.00’de 4. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı'nın (Eurasia Rail) açılış törenine katılacak.
- "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, saat 10.00 ve 21.00 arasında Sakaraya'da çeşitli temaslarda bulunacak.
- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 6 Mart Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü etkinliği için saat 09.30’da Delikliçınar Meydanı’nda olacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 13.00’da Giresun Osmanağa Meydanı'nda partisinin mitingine katılacak, saat 16.00’da Trabzon Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap edecek.
- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırklareli’nde Demirköy ve Pınarhisar ilçelerini ziyaret edecek, Kırklareli Seçim İletişim Merkezi'nin açılışını gerçekleştirecek. Bahçeli, partisinin Edirne il teşkilatını ziyaret edecek. İl Seçim İletişim Merkezi'nin açılışını gerçekleştirecek. Yenikarpuzlu Belediyesi'ni ziyaret edecek ve burada açılışlara katılacak. (Saat 10.15-17.30)
- BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da Hazro, Silvan ve Bismil'de partisinin mitinglerine katılacak. (Saat 11.00/13.00/16.00)
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, saat 15.30’da Pendik Belediyesi tarafından yaptırılan Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi ve Spor Merkezi’nin açılış törenine katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın tarafından hayata geçirilen “Fidanlarla Yaşatılan Kadınlar ve Barış Ormanı” etkinliği kapsamında, saat 09.30’da fidan dikimi etkinliği düzenlenecek.
- MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mevlüt Karakaya, saat 10.00’da Beylerbeyi Sofrası kahvaltı programına katılacak, saat 11.00’de Lokantacılar Odası’nı, saat 12.00’de Anahtarcılar Odası’nı, saat 13.00’te Tahafiyeciler-Billuriyeciler Odası’nı, saat 14.00’de Kahveciler Odası’nı ziyaret edecek.
- Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman, saat 09.30’da “Su Kalitesi İzleme Konusunda Kapasite Geliştirme Eşleştirme Projesi”nin 1. Kapanış Toplantısı’na katılacak.
- 2014 Türk-Alman Bilim Yılı Açılış Toplantısı, saat 09.00’da gerçekleştirilecek.
- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, saat 11.30’da McGraw Hill’in Financial Başkanı Harold McGraw ve ICC Genel Sekreteri Jean-Guy Carrier ile birlikte basın toplantısı düzenleyecek.
- “Latin Amerika ve Portekiz’in Renkleri ve Tatları” adlı Latin Amerika Gastronomi Festivali, saat 12.00’de düzenlenecek.
- Türk Tarih Kurumu, saat 15.30’da “Osmanlı Macar İlişkileri” konferansı düzenleyecek.
- Bahçeşehir Üniversitesi, saat 17.30’da Güvenli Okul konferansı düzenleyecek.
- Türkiye İnsan Hakları Kurumu, saat 10.00’da “İstismar ve Şiddet, Katılımcılık, Türkiye İnsan Hakları Kurumu ve Kadın Örgütleri İşbirliği” konulu oturumlardan oluşan bir çalıştay düzenleyecek.
- Esenler Belediyesi, “Gençlerle Baş Başa” projesi kapsamında saat 10.00’da 85 bin öğrenciye çeşitli hediyeler dağıtacak.
- Beylikdüzü belediyesi tarafından düzenlenen “Beylikdüzü Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı” saat 11.00’de Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde başlayacak.
- BDP Kadın Meclisi üyeleri, 8 Mart nedeniyle saat 11.00’de Beyoğlu Tünel'den başlayarak Galatasaray Lisesi önüne kadar devam edecek etkinlikle kadınlara karanfil dağıtacak.
- Sanatçı Türkan Şoray, saat 11.30’da Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ile Türk Kalp Vakfı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenleyeceği panele katılacak.
- Grand Cevahir Otel önünde saat 12.00’de bir araya gelecek kuaförler, “Kadına şiddete 1 günlük dur demek için değil yılın 365 günü şiddete dur demek için” buradan Cevahir AVM önüne yürüyerek makas bırakma eylemi yapacak.
- Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in katılımıyla saat 15.00’te Fatihli Engelli Vatandaşlara Tablet Dağıtımı yapılacak.
- TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz tarafından saat 20.00’de Ortaköy Radisson Blu Bosphorus Otel’de TÜSİAD “Bosphorus Prıze For European Understandıng” ödülü AXA Yönetim Kurulu Başkanı Henri de Castries'a verilecek.
- TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi tarafından düzenlenen etkinlikte Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Çevik “Anadolu’da Dünden Bugüne Kadın” konulu konferans saat 14.00’da gerçekleştirilecek.
- Antalya'nın Kadın Girişimcileri Yarışmasına katılan girişimcilerin EXPO teması olan çocuk ve çiçek konusuna uyarlanan ürünlerinin yer alacağı "Çocuk ve Çiçek" konulu serginin açılışı saat 13.00’da yapılacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
------------------------------
- Türkiye İstatistik Kurumu, saat 10.00’da 2013 hane halkı işgücü istatistikleri ile 2013'ün 4. çeyrek işgücü maliyeti endeksini açıklayacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- 2014 Euroleague Top 16 maçları
20.45 FC Barcelona-Fenerbahçe Ülker
- Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde saat 13.00’da basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yapacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 15137
Toplam : 15137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom