Ekinci, Şire Pazarı Esnafını Ziyaret Etti

Aday gösterilen kişilerin halkın istediği doğrultusunda belirlenmediğine vurgu yapan Battalgazi Merkez İlçe Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, halkın ve seçmenin artık uyandığını ifade etti.

Ekinci, Şire Pazarı Esnafını Ziyaret Etti Malatya Siyaset

Malatya Battalgazi Merkez İlçe Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci seçim çalışmaları kapsamında Bingöllüler Derneği ve Şire Pazarı esnaflarını ziyaret etti. Ekinci’yi dernek girişinde Dernek Başkanı Nusret Butakın ve yöneticiler karşıladı.

Ekinci ziyarette yaptığı konuşmada aday gösterilen kişilerin halkın istediği doğrultusunda belirlenmediğine vurgu yaparak, “En azından halkın desteğini arkasına almış, toplumun sevgi ile kucaklayabileceği bir belediye başkanı adayı olması beklentileri içerisindeydik. Ama maalesef halkın ve seçmenin iradesini hiçe sayarak kendileri tahin etti ve atadı. Ancak seçmene itaat etmek kaldı. Fakat seçmenimiz, halkımız ve gençliğimiz itaat etmedi” dedi.

Halkın şimdiye kadar sessiz kaldığını fakat uysal koyun olmadığını belirten Ekinci, “Halkımız artık şunu söylüyor; “Biz her konuda itaat ettik ama uysal koyun da değiliz. Bizim de irademize güvenin artık. Bizde düşünebilir, konuşabilir ve aklımızla doğruyu seçebilecek kadar kendimize güveniyoruz. Hizmet edecek hizmetkarı da kendimiz seçelim” şeklinde konuştu.

Bingöllüler Derneği Başkanı Nusret Butakın ise Ekinci’nin belediyecilik tecrübelerine dikkat çekerek, “Sayın Başkanımızı önceden tanıyoruz. Gerçekten bilgili, birikimli, kültürlü, Malatya'ya hizmet yapacak bir şahsiyet olduğunu biliyoruz. Bu seçim sürecinin kendisine ve Malatya'ya hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Malatya’da ticaretin merkezi olarak bilinen Şire Pazarı esnaflarını ziyaret eden Ekinci, esnafların sıkıntı ve taleplerini dinleyerek yerel seçimlerde de destek istedi.

Ali Ekinci, Şire Pazarında eline bir avuç kayısı alıp kendisinin de çiftçilikten gelen biri olduğuna ve çiftçinin durumuna dikkat çekerek, göreve geldikleri takdirde ortak akıl ile hareket ederek esnafın sıkıntılarına çözüm bulacaklarını ifade etti. Ekinci, “Biz yerel yönetim ve bir çiftçi olarak çekilen ızdırapları ve sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Eğer görev bizlere nasip olursa hep beraber çiftçimizin ve Pazar alanındaki esnafımızın sıkıntılarını kanaat önderlerimiz ve sivil toplum örgütlerimizin tamamı ile bir araya gelerek tartışacağız. Bunun sonucunda ortak akıl ile alınan bir kararı uygulamak için belediye olarak da yanlarında bulunup, desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Sıkıntının giderilmesi için aracı olacağız. Biz onlar adına onların sesi olmaya söz veriyoruz. Herkesin çektiği sıkıntıları masaya yatırıp hep beraber mücadelemizi vereceğiz” ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom