İnönü Namağlup Takım Oldu

ÜNİLİG Üniversiteler Arası Erkekler Türkiye Voleybol Şampiyonası C Grubu’nda mücadele eden İnönü Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı, grubunda 8’de 8 yaparak, Play-off’ta mücadele etme hakkını elde etti.

İnönü Namağlup Takım Oldu Malatya Spor

ÜNİLİG Üniversiteler Arası Erkekler Türkiye Voleybol Şampiyonası’nda grup müsabakaları sona erdi. 8 hafta süren lig sonunda, C Grubu’nda mücadele eden İnönü Üniversitesi 8’de 8 yaptı. 6 Grubun yer aldığı voleybol şampiyonasında en çok puan toplayan İnönü Üniversitesi, en iyi 6 takım arasına girerek, Play-off’ta mücadele etme hakkını kazandı.

İnönü Üniversitesi grubun son maçında İnönü Üniversitesi Spor Salonu’nda Diyarbakır Dicle Üniversitesi ile karşılaştı. Müsabaka karşılıklı sayılarla başlarken, ilk setin sonunda gülen taraf 26-24 ile İnönü Üniversitesi oldu. Müsabakanın ikinci seti de, ilk set gibi çekişmeli geçti. Karşılıklı sayıların üretildiği ikinci sette, İnönü Üniversitesi rakibinin hücumlarını iyi karşıladı ve seti 25-20 kazandı. Son sette de rakibine şans tanımayan İnönü Üniversitesi, seti 25-20 önde tamamlayarak, maçı 3-0 kazandı.

İnönü Üniversitesi Erkek Voleybol Takım Antrenörü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Kafkas, sezon boyunca çok iyi bir performans sergilediklerini ifade ederek, ortaya koydukları mücadeleyle grupta 8’de 8 yaptıklarını söyledi.

Kafkas, grupta namaglup lider olduklarını anımsatarak, “Grup’ta bütün maçlarımızı kazanıp, Play-off’ta mücadele etme hakkını elde ettik. Artık önümüzde Türkiye finalleri var. Sporcularımızla birlikte Türkiye finallerine de en iyi şekilde hazırlanıp, şampiyonluğu elde etmek istiyoruz” dedi.
İnönü Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı Yardımcı Antrenörü Okutman Selçuk Erhan ise grup müsabakalarında ortaya koydukları performansı Türkiye finallerinde de göstermek istediklerini belirtti.
Erhan, iyi bir antrenman döneminin ardından grup müsabakalarında üstün bir başarı elde ettiklerini dile getirerek, 6 grup arasında en çok puan toplayan takım olduklarını anımsattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 649
Bu Ay : 7795
Toplam : 7795

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom