Ali Ekinci Destek İstedi

Sizlerden istediğimiz minibüs durağının bu bölgeden kaldırılması. Yönetime gelirseniz Battalgazi Belediyesi olarak sıkıntılarımıza çare bulacağınıza inanıyoruz.

Ali Ekinci Destek İstedi Malatya Siyaset

Malatya Battalgazi Merkez İlçe Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, yerel seçim çalışmaları kapsamında Dabakhane Mahallesi ve Göztepe Mahallesi’ni ziyaret etti. Esnaflar ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Ekinci yerel seçimlerde destek istedi.

İlk olarak Dabakhane Mahallesi esnaflarını ziyaret eden Ekinci, esnafların sıkıntı ve taleplerini dinledi. Sıkıntılarını Ekinci’ye anlatan Dabakhane Mahallesi esnafları ise “Sizlerden istediğimiz minibüs durağının bu bölgeden kaldırılması. Yönetime gelirseniz Battalgazi Belediyesi olarak sıkıntılarımıza çare bulacağınıza inanıyoruz. Bu bölgeye bir aile giremiyor. Her gün kavga ve birçok sıkıntı ile karşı karşıya kalıyoruz. Buraya eski buğday pazarı gibi bir Pazar yapılmasını ve canlanmasını istiyoruz” dediler.

Ali Ekinci de esnafların sıkıntılarını dinledikten sonra minibüs duraklarının bulunduğu bölgeyi göstererek, “Buralar modern bir kente Büyükşehire yakışacak bölgeler değil. Burası için köklü bir çözüm üretilmesi gerekiyor. Çevreyolu’da buradan kalkacak. Burası tamamen Malatya’nın kalbi ve merkezi olacak. Bu konuda projelerimiz de var. Biz sizlerin bu konudaki tavsiyelerini mutlaka dikkate alacağız” dedi.

Daha sonra Göztepe Mahallesi’ne geçen Ekinci mahalledeki bir kahvehanede vatandaşlar ile bir araya geldi. Burada mahalle sakinlerine hitap eden Ekinci, seçilen belediye başkanlarının diyet borcu olduğunu ve bu nedenle kendilerini atayanlara hizmet ettiklerine vurgu yaparak, “Bu seçilen kardeşlerimizin birilerine diyet borcu var. Bunları seçerlerken halk değil, kendileri seçmişler ve kendileri atamışlar. Fakat seçmenlere de bu seçtikleri adayları dayatmışlar. İllaki bizim seçtiğimiz adayı seçeceksiniz diye. Böyle bir demokrasi, böyle bir siyasi anlayış olamaz. Halbuki belediye başkanları demokrasi gereği kesinlikle bağımsızdırlar” şeklinde konuştu.

Ali Ekinci, belediye başkanlarının bağımsız olması ve halkın ihtiyaçları doğrultusunda hizmet yapması gerektiğini ifade ederek, “Belediye başkanları yerelde hizmet yapmak zorundadırlar. Yapılan bu hizmetlerde kesinlikle siyasi ve taraf olamazlar. Yereldeki hizmetin kesinlikle siyasisi, tarafı, dini, inancı ve mezhebi olamaz. Hizmet halk içindir ve seçilen hizmetkarda o halkın memnuniyeti için ve ihtiyaçları doğrultusunda yapması gereken hizmeti yapar. Bunu yapabilmesi için belediye başkanının ve yerelde görev yapan arkadaşlarımızın tamamen bağımsız olmaları gerekir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 352
Bu Ay : 6332
Toplam : 6332

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom