Polis Adaylarına Fotoğraf Eğitimi

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD), fotoğraf eğitimlerine devam ediyor.

Polis Adaylarına Fotoğraf Eğitimi Malatya Eğitim

MAFSAD, Malatya Polis Okulu öğrencilerine yönelik temel fotoğraf eğitimi başlattı. Polis adaylarından gelen istek üzerine dernek tarafından hazırlanan program kapsamında kursiyerler yaklaşık 5 haftalık bir fotoğraf eğitiminden geçecek.

Kursun ilk dersinde SODES Fehmi Kolçak Fotoğraf Atölyesi’nde bir araya gelen yaklaşık 40 öğrenci ile kurs öğretmenleri tanıştıktan sonra MAFSAD’ın çalışmaları anlatıldı ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Güray Kuzu, kurs süreci hakkında katılımcılara bilgi verdi. Dr. Kuzu, kurs kapsamında fotoğraf tarihi, fotoğraf makinesi çeşitleri, objektifler ve diğer fotoğraf makinesi ekipmanları, ISO, diyafram, enstantane, ışık, masaüstü yayıncılık ve kompozisyon gibi konuların paylaşılacağını, eğitimler sonucunda Malatya içerisinde yakın bir yere teknik gezi düzenleneceğini, teknik gezide çekilen fotoğrafların daha sonra ‘fotoğraf okuma’ dersinde değerlendirileceğini söyledi.

Eğitim programının ilk dersinde kursiyerlere fotoğraf tarihini anlatan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İsmail Evren, fotoğrafın geçirdiği dönemlerin kısa bir özetini yaptı.

Kursun ikinci gününde ise MAFSAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nihan Aladağ, kursiyerlere geçmişten günümüze kadar kullanılan ilk makinelerden, ilginç makinelere ve günümüz dijital teknolojisiyle üretilen gelişmiş makinelere kadar birçok fotoğraf makinesini örnek fotoğraflarıyla tanıtmaya çalıştı.

MAFSAD yöneticileri, kurs sonunda katılımcılara Halk Eğitimi Merkezi onaylı ‘Kurs Bitirme Belgesi’ verileceğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 940
Bu Ay : 2508
Toplam : 2508

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom