Halka Değil Atayanlara Hizmet Ediliyor

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci Battalgazi’ye bağlı Kuluşağı Şişmen ve Kadıçayır Köyleri’ni ziyaret etti

Halka Değil  Atayanlara Hizmet Ediliyor Malatya Siyaset

Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci seçilen belediye başkanlarının halka sırtını döndüğünü ve kendini atayanlara doğru çalıştıklarını belirterek, bunun halka karşı çok büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci Battalgazi’ye bağlı Kuluşağı Şişmen ve Kadıçayır Köyleri’ni ziyaret etti. Her gittiği köyde vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Ekinci kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldı.

Kuluşağı Köyü’nde köy halkına hitap eden Ekinci, “Bu yerel seçimlerin içerisinde belediye başkanlığı, köy ve mahalle muhtarlarımızın asli hedeflerinden saptırılıp değişik yollara ve siyasi partilerin güdümüne almak kaydı ile halka olan hizmetlerinin aksamasına hep sebep vermişlerdir” şeklinde konuştu.

Seçilen belediye başkanlarının halka sırtını döndüğünü ve kendini atayanlara doğru çalıştıklarını ifade eden Ekinci, “Bugüne kadar seçilen belediye başkanlarımız özellikle dikkat ediyoruz seçildikten sonra tamamen halktan kopuk yaşadılar. Halka sırtlarını döndüler ve seçmeni görmez oldular. Bu insanlar sadece atama ile gönderilmiş gibi kendisini atayanlara vefa borçları, minnet borçları ve hatta diyet borçlarından dolayı yönlerini tamamen yukarıya doğru çalışmaya başladılar. Bu bana göre seçmene ve halka karşı çok büyük bir saygısızlıktır” şeklinde konuştu.

Yerelde seçilecek kişilerin tamamen hizmet amaçlı seçilmesi gerektiğini dile getiren Ekinci, “Eğer yerelde bir başkan veya muhtar seçilecekse, bu muhtarın ve başkanın yerelde bulunduğu yerdeki insanlara hizmet edebilmesi ve yaptığı hizmetlerden dolayı da hesap verebileceğine inanarak çalışması gerektiğine vurgu yapmak istiyorum”  ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 20
Bu Ay : 4386
Toplam : 4386

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom