Malatya '28 Şubat'ı Unutmadı

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, “Abdülhamit Han’dan sonra gelen en değerli ve önemli devlet adamı Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Malatya '28 Şubat'ı Unutmadı Malatya Haber

Esi bakanlardan Hasan Celal Güzel, Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya Şubesi tarafından Halk Eğitimi Merkezi Salonu’nda düzenlenen “28 Şubat” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Güzel, yaptığı konuşmada, “Ben meseleyi günlük siyasetle ölçmüyorum. İstikamet o bakımdan önemli. Bazen şaşırıyorum. Mesela şuandaki CHP’nin Ankara Belediye Başkan Adayı, benim çok sevdiğim, takdir ettiğim, düzgün namuslu bir insan. Beypazarı’nın eski belediye başkanı. Bana da geldi sordu, ‘Arkadaş, politika için din değiştirilir mi? Kusura bakma benim gözümde siyasi parti yok, sen böylece hem bu dünyayı, hem yarınki dünyayı tehlikeye sokuyorsun. Belediye başkanlığı için bu değer mi?’ dedim. Ölçü bu” ifadelerini kaydetti.

“Bize birçok devlet adamı geldi” diyen Güzel şunları söyledi:

“Ama bana sorarsanız eğer, Turgut ağabeyi de babam gibi severdim, o da dahil olmak üzere, size samimi kanaatimi söyleyeyim Abdülhamit Han’dan sonra gelen en değerli ve önemli devlet adamı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Mustafa Kemal Atatürk bir milli liderdi, bir milli mücadele kahramanı ve Cumhuriyetin kurucusuydu, elbette ona olan saygımız var, o ayrı bir mesele. İnönü’de arkasında fazla laf etmek fazla hoşumuza gitmez, ama politikada çok zulmü olmuştur. Adnan Menderes benim gençliğimin, çocukluğumun kahramanıydı. Halen onu anıca içim sızlar. Rahmetli Turgut bey, hele şehit edildiğine, zehirlendiğine emin olduktan sonra içimde hem tatlı, hem acı hatıralar yaşayan bir lider. Zaten Süleyman Demirel, aslında bir şeydir, değişik bir kişidir, bir yaratıktır. Harçtan, demirden, çimentodan yapılmış bir büst görürsünüz karşınızda.”

Güzel, “Başbakan Erdoğan, son 100 senelik reformlarına, devrimlerine imza atmıştır. Bürokratik vesayeti tasfiye etmiştir. Katibim şarkısındaki Osmanlı’nın son dönemindeki, o beyaz yakalıklı, imtiyazlı sınıf, bürokrasi ilk defa tasfiye edilmiştir. Yüksek yargının hakimiyet hükümetini tasfiye etmiştir. Yargıyı demiyorum, hukukun üstünlüğüne, hukuk devletine, demokrasiye hepiniz gibi bende inanıyorum. Ama hukukun üstünlüğü hukukçunun üstünlüğü değildir, yargının üstünlüğü yargıcın üstünlüğü değildir, savcının, hakimin üstünlüğü değildir” şeklinde konuştu.

Kendisinin ilk kez 15 yaşında darbe ile karşılaştığını belirten Güzel, “Malatya Lisesi’nde okurken, babam Demokrat Partili olduğu için okuldan arkadaşlarım bana kuyruk diyorlardı. O zaman Demokrat Partililere gerici ya da kuyruk derlerdi. O zaman ne kadar hakarete uğradığımı unutmuyorum. Babamı alıp götürdüler, İmam Hatip Yaptırma Derneği başkanıydı, Cami Yaptırma Derneği başkanıydı, çeşitli zulümler yaptılar. Şimdi aradan kaç sene geçti bakın, 1960, 2014. Ben darbelerin çocuğuyum. Hani acıların kadını filan var ya onun gibi bende darbelerin çocuğuyum” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı ise, “Ne yazık ki bugün yaşadığımız ortamda bizim gibi insanlar bile bu vesayet sistemine iştahla destek vermektedirler. Velev ki bizden birileri olsun, velev ki bizim gibiler olsun, milletin üzerinde her kim ki vesayet kurmak istiyorsa, hepimiz, hepiniz birer Hazreti Hüseyin olmalısınız” dedi.

 

MAZLUM-DER'DEN 28 ŞUBAT TEPKİSİ

MAĞDURLARIN HAKLARI İADE EDİLMEDİ

Mazlumder Malatya Şubesi tarafından 28 Şubat darbesinin yıldönümü nedeniyle eylem düzenledi.
Soykan Parkı’nda düzenlenen eylemde konuşan Mazlumder Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aslan, “Bizim beklentimiz sadece zalimlerin hesap vermesi değil, aynı zamanda mağdurlarında haklarının iadesi mağduriyetlerinin giderilmesi, 28 Şubat sürecine dayalı olarak verilmiş mahkeme kararlarının iptal edilmesi, geriye dönük kayıpların telafi edilmesidir. Bunlar yapılmadan 28 Şubat’ın izleri tam olarak silinmez” dedi.
Eyleme çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi de destek verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 231
Bu Ay : 8290
Toplam : 8290

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom