Erbakan Malatya'da Anıldı

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 3. yıldönümü münasebetiyle Malatya’da anma toplantısı düzenlendi.

Erbakan Malatya'da Anıldı Malatya Haber

Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda ‘Erbakan’ı Anmak ve Anlamak’ konulu konferansa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Merhum Necmettin Erbakan’ın dava arkadaşı Oğuzhan Asiltürk konuşmacı olarak katıldı.

Konferansa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Münir Erkal, Battalgazi Belediye Başkanlığı adayı Mustafa Canbay, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Yaşar Köksal, ilçe belediye başkan adayları, il ve ilçe teşkilat üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Münir Erkal, “Büyük siyaset ve devlet adamı Necmettin Erbakan hocamızı rahmetle anıyorum. Tek başına ortaya çıkıp ülke siyasetine yeni bir mecra açmak her beşerin yapabileceği bir şey değildir. Erbakan’ın açtığı bu mecra her geçen gün büyümüş, bu mecradaki akış edebi aşkı muhabbeti ve 15 asırlık ocağın sıcaklığı ile bu toprakların çocuklarına yepyeni bir dünyanın kapılarını açmıştır. Mazluma sahip çıkmış, adaletin kılıcını kırdırmamış, halkları ezdirmemiştir. Böylece zalime hesap sorarak değerlerin gücü olduğunu göstermiştir. Adil bir yönetim idaresini insanımızın önüne koyarak, ülkeye bereket, adalet, haysiyet itibar selamet, refah, fazilet ve saadet taşımıştır” dedi.

Sahnede bulunan perdede Necmettin Erbakan’ın yaşamından sunum ve görüntülerin izlenmesinin ardından konferansa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk tarafından Erbakan’ı Anmak ve Anlamak konulu konferans verildi. Asiltürk, birlikte yola çıktığı milli görüşün mimarı merhum Necmettin Erbakan’ın devlet adamlığı, siyasi yaşamı, diyalogları ve fikir ve düşüncelerinden oluşan örnekleri izleyicilere aktardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 631
Bu Ay : 6611
Toplam : 6611

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom