Bunu Başarın İki Vekiliniz Olur

Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci Battalgazi halkının birlik ve beraberliğini sürdürüp sandıkta gür ve güçlü bir ses çıkarması halinde, merkezi idare seçimlerinde en az 2 milletvekili çıkaracağı sözünü verdi.

Bunu Başarın İki Vekiliniz Olur Malatya Siyaset

Malatya Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, yerel seçim çalışmaları kapsamında Battalgazi esnafı ve Türk Kızılayı Malatya Şubesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Battalgazi esnafı ile bir araya gelen Ekinci sıkıntı ve talepleri dinledi. Esnaflar ise Ekinci’ye oldukça ilgi gösterdi.

Ekinci, esnaflar ile sohbet ettikten sonra yaptığı açıklamada “Bizim kimseye karşı bir art niyetimiz yok. Kimse de bizim aramızda oyun oynamasın ve bizi bölmeye çalışmasın. O bizi böldükleri zamanlar geçti. İnsanımız ayıktı, seçmenimiz uyandı. Herkesin kafalarındaki o tilkiler kendilerini bitirecek. Ama biz birlik ve beraberliğimizi her yönü ile sağlayacağız. Gelecekteki aydınlık günlere inşallah hep beraber ulaşacağız” dedi.

Battalgazi halkının birlik ve beraberliğini sandıkta gür bir ses ile göstermesinin gelecekte merkezi idare seçimlerine de yansıyacağını belirten Ekinci, “Bu birliğinizi emin olun ki Battalgazi’de başarıya götürürsek, sandıkta gür ve güçlü bir ses çıkarsa size söz veriyorum ki gelecekte merkezi idarede en az sizin 2 tane milletvekiliniz olacak” ifadelerini kaydetti.

Daha sonra Türk Kızılayı Malatya Şubesini ziyaret eden Ekinci Şube Başkanı Umut Yalçın ile bir süre istişarelerde bulunarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Çok gecikmiş bir karar aldık ve bundan ötürü ziyaretlerimiz de gecikti. Aslın karar aşamasında istiyorduk ki bütün sivil toplum kuruluşlarımızı, derneklerimizi ziyaret edip onlarla istişare edelim. Ama süreç bizleri öyle bir duruma getirdi ki istişareye meydan bırakmadı. Bizden önce halk ve gençlik harekete geçti. Bizlerde bir nevi halkın ve gençliğin dayatması sonucu aldıkları karara tabii olmak zorunda kaldık. Bu çalışmalarımızın gecikmesine neden oldu. Herkese ulaşma açısından sıkıntılar yaşayacağız.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın ise, belediye başkan adaylarının sivil toplum kuruluşları ile istişareler halinde olmasının önemine değinerek, yerel seçim sürecinde Ekinci ve ekibine başarılar diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 624
Bu Ay : 4990
Toplam : 4990

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom