'TARSİM'e Güven Sarsılıyor'

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “TARSİM'in zarar tespiti için gönderdiği eksperler zararın neredeyse yarısı tespit açıklıyorlar. Bu sebeple, özellikle kayısı üreticilerinin TARSİM'e güveni sarsılmış durumda” dedi.

'TARSİM'e Güven Sarsılıyor' Malatya Haber

CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada kayısı üreticilerinin TARSİM ile yaşadıkları uyuşmazlıkları gündeme getirdi.

“ERKEN ÇİÇEK KORKULU RÜYA”

Ağbaba, “Malatya'da havaların güzel gitmesi nedeniyle Malatya'nın bazı bölgelerinde kayısı çiçekleri açmaya başladı. Kayısı çiçeklerinin erken açması son yıllarda Malatya'nın korkulu rüyası. Geçtiğimiz yıllarda Şubat ve Mart aylarında meydana gelen don olayları nedeniyle kayısı üreticileri bir yıllık ürünlerini kaybettiler, emekleri boşa gitti. Ardından vuran dolu ise dondan etkilenmeyen kayısıyı perişan etti” dedi.

“Don ve doludan kurtulamayan kayısı üreticileri de çareyi TARSİM'e başvurmakta buluyor” diyen Ağbaba, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“TARSİM'in zarar tespiti için gönderdiği eksperler zararın neredeyse yarısı tespiti açıklıyorlar. Bu sebeple, özellikle kayısı üreticilerinin TARSİM'e güveni sarsılmış durumda. Buradan TARSİM yetkililerine sesleniyorum: Zaten mağdur olmuş üreticileri bir de siz mağdur etmeyin. Objektif kriterlere tespitler yapılsın, üreticilerin kafalarındaki soru işaretleri de son bulsun.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 713
Bu Ay : 1491
Toplam : 1491

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom