4 AB Projesine 1,2 Milyon TL

Malatya’da hazırlanan 4 Avrupa Birliği (AB) projesine 1 milyon 200 bin TL finans ayrıldığı bildirildi.

4 AB Projesine 1,2 Milyon TL Malatya İlçe

Battalgazi Kaymakamlığı, Tarım İlçe, Ziraat Odaları ve Halk Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla hazırlanan projelerin tanıtımı Kayısı Araştırma İstasyonu’nda yapıldı.

Toplantıda konuşan Battalgazi Kaymakamı Asalet Karabulut, kurum ve kuruluşların işbirliği ile hazırlanan yaş sebze ve meyve üretimi, arı yetiştiriciliği, basınçlı sulama sistemi ve iyi tarım uygulamaları Avrupa Birliği (AB) projelerine 1 milyon 200 bin TL finans ayrıldığı ifade edip, projeler hakkında ayrıntılı bilgi aktardı. Karabulut, projeler çerçevesinde yurt dışı bilgilenme gezileri de düzenleneceğini belirtip, amacın iyi tarım uygulamaları yaparak ekonomiye katkıda bulunmak ve istihdam oluşturmak olduğunu vurguladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Tüketici olarak gördüğümüz Avrupa’yı pazar olarak da görüyoruz. Bu ülkelere tarım ürünü ihraç edebilmek için standartlara uygun üretim yapmamız lazım. Bunun için de kaliteli ürün yetiştirilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Çankırı Tarım Melsek Lisesi Görevlisi Kadir Sert de projeler hakkında bilgi aktardı.

Projelerin tanıtım toplantısına, Battalgazi Kaymakamı Asalet Karabulut, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Kayısı Araştırma İstasyonu Müdürü Yaşar Zengin, İş Kur Müdürü Vahap Toman, bazı ilçe ziraat odası başkanları ve proje ortağı kuruluşların temsilcileri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 508
Bu Ay : 7305
Toplam : 7305

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom