Malatya Türküleri Albümü Çıkarıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Devlet Konservatuarı Malatya türkülerini albüm yaptı.

Malatya Türküleri Albümü Çıkarıldı Malatya Siyaset

Öğretim elemanları ile öğrencilerin birlikte çalıştıkları ve Malatya yöresi türkülerini konu alan proje kısa bir süre önce tamamlandı. Yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Ünal İmik’in yaptığı proje kapsamında, kültürel ve sanatsal değerlerimizin korunarak gelecek kuşaklara aktarılmasına hizmet etmesi amacıyla bir de albüm hazırlandı.

Özenle seçilmiş ve birbirinden güzel örneklerin yer aldığı bu albümün tüm kayıtları, İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Ses Kayıt Stüdyoları’nda gerçekleştirildi. İnönü Üniversitesi öğretim elemanları ile öğrencilerinin yer aldığı proje çalışması, Üniversitenin Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi (BAP) tarafından desteklendi. Kültür ve Turizm Bakanlığından gerekli izinler alınarak hazırlanan ve çoğu anonim 11 eserin seslendirildiği ‘Malatya Türküleri’ adlı albümün, Malatya halk türkülerinin tanıtımına önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 793
Bu Ay : 14969
Toplam : 14969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom