Daha Hızlı Çalışacağız

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey ile istişarelerde bulundu. Ekinci, “Demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkede belediye başkanları siyasi değildir” dedi.

Daha Hızlı Çalışacağız Malatya Siyaset

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey ile istişarelerde bulundu. Ekinci, “Demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkede belediye başkanları siyasi değildir” dedi.

Yerel seçim çalışmalarına devam eden Malatya Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Malatya Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey ile bir süre sohbet eden Ekinci yaptığı açıklamada 30 Mart yerel seçimlerinin önemine değindi.

Yerel seçimlerdeki demokratik hakkını bağımsız aday olarak kullanmayı tercih ettiğine vurgu yapan Ekinci, “30 Mart yerel seçimleri için herkes bir tarafta çalışmalarına başlarken, bizde bir kesimin ortak kararı ile bağımsız aday olmaya karar aldık. Herkes gibi bizlerde bu demokratik hakkımızı bağımsız olarak kullanmayı tercih ettik. Gecikmiş bir sürecin içerisindeyiz. Diğer arkadaşlarımız uzun süreden beri çalışmalarını sürdürüyorlar. Gezmesi gereken, ziyaret etmesi gereken yerleri gezdiler. Ama biz biraz geç aldık bu kararı. Bu vesile ile geciktik ama bu kısa sürede de hızlı bir süreç yaşayacağız. Bütün bunlara rağmen gecikmişliğimizi ve eksiklerimizi mazur görmenizi rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Bağımsız aday olma kararından sonra birçok soru ile karşı karşıya kaldığını belirten Ekinci sözlerine şöyle devam etti; “Biz bu bağımsızlık kararını aldıktan sonra her gittiğimiz yerde neden siyasi partiler dururken bağımsız aday oldunuz? Bağımsız iken siz neler yapabilirsiniz? Meclis gücü arkanızda yoksa siz neler becerebilirsiniz ve nereye kadar gücünüz yetebilir? Siz yarın ki sıkıntıları düşünebiliyor musunuz? Şeklinde sorular soruyorlar.”

Demokrasi ile yönetilen ülkelerde belediye başkanlarının siyasi olmadığını dile getiren Ali Ekinci, “Benim bu konudaki düşüncelerim tamamen farklı. Asıl önemli olan benim düşüncelerim değil. Demokrasinin gereği belediye başkanları ve muhtarlar, bunlar yerel seçimdir. Yerel seçimde seçilenlerin kesinlikle siyasi olmamaları ve belediye başkanlarının da tamamen bağımsız olması gerektiğine inanıyoruz ve yasaların gereği de budur. Demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkede belediye başkanları siyasi değildir” ifadelerini kaydetti.

Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yerel seçimlerde Ekinci ve ekibine başarılar dileyerek şöyle konuştu; “Sizin de talip olduğunuz Battalgazi ilçemiz, Türkiye’de 40-41 yıldır oy potansiyeline sahip bir merkez ilçe. Demokrasilerde insanların hür iradelerine hipotek koyulmaması gerektiğine inanan biriyim. Siz bir yola çıkmışsınız. Şahsım ve yönetim kurulum adına bu yolda size başarılar diliyorum. Siyasi partilerin dışında da bir oluşum muhakkak olacak. Bu insanların hür iradeleridir. Elimizden gelen her konuda size yardım etmeye ve hizmet etmeye hazırız. Özellikle sivil toplum kuruluşları ile istişareler halinde olmanıza canı gönülden destek veriyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 715
Bu Ay : 5909
Toplam : 5909

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom