SODES Fotoğraf Kursu Devam Ediyor

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nde (MAFSAD) Sosyal Destek Projesi (SODES) fotoğraf kursları devam ediyor.

SODES Fotoğraf Kursu Devam Ediyor Malatya Eğitim

MAFSAD’ın SODES kapsamında yürüttüğü ‘Fotoğraf Aşkına Projesi’ çerçevesinde gerçekleştirilen temel fotoğraf eğitimi kursunda, genç kursiyerler bu hafta Hüseyin Selçuk ile birlikte fotoğrafın ana unsurları üzerinde durdu.
SODES Fehmi Kolçak Fotoğraf Atölyesi’nde gerçekleştirilen eğitimde Dr. Hüseyin Selçuk, ISO, diyafram ve enstantaneyi anlattı. İyi fotoğraf çekmek için ISO, diyafram ve enstantane ilişkisinin çok iyi bilinmesi gerektiğini söyleyen Selçuk, “Bir fotoğraftan iyi sonuç alınabilmesi için pozlandırmanın iyi yapılması gerekir. İyi bir pozlandırma için de ışığın içeriye girdiği pencerenin büyüklüğü (diyafram), ışığın filmi/algılayıcıyı etkilediği süre/örtücü hızı (enstantane) ve filmin/algılayıcının ışığa duyarlılığı (ISO) gibi üç hususa dikkat etmek gerekiyor” dedi.

Selçuk, kursiyerlere, son zamanlarda fotoğrafa olan ilginin artığını, fakat kaliteli fotoğraf çeken sayısının az olduğunu, daha kaliteli ve estetik fotoğraflar çekebilmek için bol bol fotoğraf kitapları okunması gerektiğini bildirip, özellikle ödüllü fotoğrafların incelenmesi ve sürekli deneysel çekimlerle kişinin kendisini geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom