Balıkesir'deki Malatyalılar Bir Araya Geldiler

Edremit Körfezi Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği gecede Malatyalılar bir araya geldi.

Balıkesir'deki Malatyalılar Bir Araya Geldiler Malatya Haber

Balıkesir’in Edremit ilçesinde kuruluşlarının 5’inci yılı nedeniyle Adramis Otel’de gece düzenlediklerini bildiren Edremit Körfezi Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Önder, derneğin gecesine; Serkan Lama, İlhan Altın ve Hatice ile Mahmut Tuncer’in şarkı ve türküleriyle renk kattığını söyledi.

Geceye; Biga Kaymakamı Fatih Genel, Güre Belediye Başkanı Kamil Saka, Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, Edremit Belediye Başkan Vekili İlhan Yazar, İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Acar, AK Parti Edremit İlçe Başkanı Harun Yüzüak, AK Parti belediye başkan adayı Özcan Kostak, Saadet Partisi’nden belediye başkan adayı Ahmet Tevfik Şenol ile İstanbul ve Malatya'dan da konukların katıldı.

Dernek Başkanı Mustafa Önder, “Bizler Edremit Körfezi Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Demeği olarak kuruluşumuz henüz 5. yılını doldurmaktadır. Amacımız sadece Malatyalıların talep ve isteklerini gerçekleştirmek değil, memleketimizin ve yaşadığımız bölgenin yararına olan tüm iş ve işlemlerde hiçbir ayrım gözetmeden hizmet etmektir. Bu amaçla kurulan demeğimiz geçtiğimiz 5 yıl içerisinde sosyal ve ekonomik dayanışma olarak Fakir ve kimsesiz birçok vatandaşa hiçbir nakdi yardımlar, cenaze yardımları, taziye ziyaretleri ve yardımları, yol yardımları gıda ve erzak yardımları burs yardımlarını yapmakla birlikte Hakkari Çukurca Bir ilköğretim okulu öğrenciler kıyafet-Ayakkabı-Kırtasiye yardımında bulunduk.

Yakın zamanda Edremit'te Kimsesiz bir vatandaşımıza temelden çatıya bir ev yaparak sıcak yuvasına kavuşturmuş bulunmaktayız. Yine doğduğumuz bölge Malatya ve yaşadığımız bölge Edremit Körfezinin tanıtılması amacıyla sosyal ve kültürel tanışma ve dayanışma geceleri düzenledik. Ayrıca yine bölgenin tanıtılması istihdamına katkı amaçlı İstanbul ve Malatya'daki işadamlarımıza bölgemize davet ederek bölge işadamlarıyla birlikte tanışma ve dayanışma yemeği düzenledik. Ayrıca yakın geçmişte Malatya Ticaret Odası başkanı ve üyeleri, işadamlarımız geçtiğimiz yılı Edremit Ticaret Odası ile tanıştırma fırsatı bulduk. İstanbul’daki Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) gecemize davet edip, körfezi tanıtma iş ve istihdam konusunda bilgi verdik. Körfezin tarihi doğası hakkında bilgi verip yatırım yapmaları konusunda brifing verdik” açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 729
Bu Ay : 8788
Toplam : 8788

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom