Çevreyi Öne Çıkardı

Ali Yiğit, seçim çalışmaları esnasında kalıcı bir çevre bilincinin oluşturulması için çevre ile ilgili broşürler dağıttığını söyledi.

Çevreyi Öne Çıkardı Malatya Siyaset

Malatya’daki bir muhtar adayı, kendini tanıtım broşürüne ‘doğaya büyük zararlar veren maddeleri geri dönüşümle hem ekonomiye kazandıralım hem de çevremizi koruyalım’ yazdırıp, çevre konusunda da vatandaşları uyardı.

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerinde Malatya Merkez Tecde Mahallesi’nden muhtar adayı olan Ali Yiğit, seçim çalışmaları esnasında kalıcı bir çevre bilincinin oluşturulması için çevre ile ilgili broşürler dağıttığını söyledi.

Sosyal ve kültürel etkinliklerinin yanı sıra çevre ile ilgili projeleri ile de tanınan Ali Yiğit, muhtar adaylığı ile ilgili yaptığı çalışmalarla ilgili şu bilgilere yer verdi:

“30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerinde Tecde Mahallesi Muhtarlığı’na aday oldum. Yaklaşık 2 bin adet tanıtım broşürü dağıtıyoruz. Aday tanıtım broşürlerinin bir bölümünü temiz bir çevre için mutlaka geri dönüşüm başlığı ile çevreye ait bilgilere yer ayırdık. Kullanılmış bir adet atık pil'in azami 4 metreküp toprağı zehirlediğini, lavaboya dökülen bir litre kullanılmış bitkisel atık yağın 1 milyon metreküp suyu kirlettiğini, doğaya gelişi güzel atılan pet şişe, plastik, naylon poşet, telefon kartı, cam şişe gibi materyallerin yüzyıllarca doğada kaybolmadığını ve çevreye büyük zararlar verdiğini unutmayalım.”

Yiğit, “Malum yerel seçimlerinde gerek belediye başkan adayları gerekse mahalle muhtar adayları tanıtım broşürleri dağıtmaktadırlar. Aday tanıtım broşürlerinin bir bölümüne geri dönüşüm ve çevre ile ilgili bilgilere yer vermeleri vatandaşlarımızın çevre ile ilgili duyarlılığını daha da artıracaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 487
Bu Ay : 7284
Toplam : 7284

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom