İbrahim Çakır'ın İstifası Kabul Edilmedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkan Yardımcısı İbrahim Çakır’ın istifası, parti yönetimince kabul edilmedi ve Çakır görevine geri döndü.

İbrahim Çakır'ın İstifası Kabul Edilmedi Malatya Siyaset

CHP il binasında, İl Başkanı Enver Kiraz, Battalgazi İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar, Yeşilyurt İlçe Başkanı Banu Sevil, Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer, İbrahim Çakır ve parti yöneticilerinin bulunmasıyla basın açıklaması yapıldı. Kiraz, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Örgütten sorumlu il başkan yardımcımız sayın İbrahim Çakır’ın istifası sonrasında parti kurullarımızın öneri, talep ve görüşü doğrultusunda sayın Çakır’ın istifasını kabul etmedik. Seçim döneminde kendisine ihtiyacımız olduğunu kendisine ilettik ve partimizin verdiği sorumluluk gereğince görevinin başındadır. Seçim komitesi başkanlığını da sürdürecektir."

Seçim ve aday adaylığı ve adaylık döneminde her partinin ufak tefek sorunlar yaşayabileceğini söyleyen Kiraz, “Bizim partimizde de küçük sorunlar yaşanmış olabilir. Ancak, bugünlerde kullandığımız cümle, Türkiye’nin birleştirici gücü CHP’dir. Kendi içimizde birliği beraberliği sağladığımız, dışa açıldığımız, partimize meyilli olanlara kapılarımızın açık olduğunu ifade ediyoruz” dedi.

İbrahim Çakır ise, “İstifamın partiye zarar vereceği düşüncesiyle tekrar görevime dönmemim talebi karşısında, bazı dedikodu ve istismarları önlemek ve partiye hizmeti devam ettirme konusunda partimin yetkili organlarının kararı doğrultusunda birlikte yol arkadaşlığına devam konusunda karar verdim“ ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 418
Bu Ay : 1986
Toplam : 1986

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom